Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w TVP2 HD

Mecze mistrzostw świata w piłce ręcznej pokaże Telewizja Polska. Spotkania reprezentacji Polski będzie można zobaczyć w TVP2 HD.

W 2007 roku rozpoczął się boom na piłkę ręczną. Wtedy podopieczni ówczesnego trenera kadry Bogdana Wenty sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata. W 2009 roku na imprezie tej rangi wywalczyli trzecie miejsce. Czy te sukcesy powtórzą podopieczni Michaela Bieglera?

W fazie grupowej Polacy zagrają w grupie D z Niemcami, Argentyną, Rosją, Arabią Saudyjską i Danią. Mistrzostwa rozpoczynają się w najbliższy czwartek 15 stycznia w Katarze, „biało-czerwoni” pierwsze spotkanie z Niemcami rozegrają dzień później. Jeśli Polska w fazie grupowej zajmie przynajmniej 4. miejsce, awansuje do 1/8 finału.

Mecze z Kataru skomentują: Piotr Dębowski, Maciej Iwański i Jacek Laskowski. Na mistrzostwa Telewizja Polska wysyła także swojego reportera – będzie nim Robert El Gendy. Studio w Warszawie poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Maciej Jabłoński a ich gośćmi będą między innymi: byli reprezentanci Marcin Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik i. Michał Matysik oraz trener VIVE Kielce, Tałant Dujszebajew.

W ostatnich latach TVP ma wyłączność na pokazywanie występów naszych reprezentacji w piłce ręcznej w imprezach rangi mistrzowskiej. Od 2008 roku telewizja publiczna pokazała wszystkie turnieje mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. TVP posiada prawa do mistrzostw Europy kobiet 2016 i 2018 oraz mężczyzn 2018, a także do mistrzostw świata kobiet i mężczyzn 2015 i 2017 oraz do turniejów podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Plan transmisji – faza grupowa:

Piątek (16 stycznia)
Polska – Niemcy, godzina 16:45, TVP2 HD

Niedziela (18 stycznia)
Polska – Argentyna, godzina 16:45, TVP2 HD

Wtorek (20 stycznia)
Polska – Rosja, godzina 16:45, TVP2 HD

Czwartek (22 stycznia)
Polska – Arabia Saudyjska, godzina 16:45, TVP2 HD

Sobota (24 stycznia)
Polska – Dania, godzina 18:45, TVP2 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *