Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim na żywo tylko w Eurosporcie 1

Najlepsze alpejki i alpejczycy świata przez najbliższe dwa tygodnie będą rywalizować w mistrzostwach świata w szwedzkim Are, a Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo wszystkie konkurencje, a także treningi przed zjazdami. Transmisje od poniedziałku 4 lutego do niedzieli 17 lutego wyłącznie w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Widzowie Eurosportu będą mogli zobaczyć na żywo wszystkie konkurencje medalowe, a także treningi przed zjazdami. Od 4 do 17 lutego czeka ich aż 17 transmisji i tylko jeden dzień bez narciarstwa alpejskiego. W sumie kanał pokaże ponad 38 godzin relacji na żywo z Are, które będą dostępne także w Eurosport Playerze. Zawody skomentują Witold Domański, Marcin Szafrański, Dariusz Urbanowicz i Paweł Sołtys

Międzynarodowym ekspertem Eurosportu podczas mistrzostw świata będzie legendarny amerykański alpejczyk Bode Miller, który współpracował ze stacją już podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018. – Sporty zimowe to moja wielka pasja! Mogę chyba powiedzieć, że mam pewne doświadczenie w zawodach na najwyższym poziomie i skoro nie mogę się już sam ścigać, to zajmę najlepsze możliwe miejsce, czyli jako ekspert Eurosportu. Przez dwa tygodnie będę analizował dla widzów występy największych gwiazd narciarstwa alpejskiego – powiedział Bode Miller.

Największymi faworytami konkurencji technicznych podczas nadchodzących mistrzostw są Mikaela Shiffrin i Marcel Hirscher. Amerykanka jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi także w klasyfikacjach slalomu, giganta i supergiganta. Austriak od lat nie ma sobie równych w walce o Kryształową Kulę i nie inaczej jest w tym sezonie. Hirscher z dużą przewagą prowadzi w klasyfikacji generalnej, choć wszystkie punkty zdobył w slalomie i gigancie. W konkurencjach szybkościowych trudniej wskazywać faworytów. Być może o kolejne medale powalczy Aksel Lund Svindal. Jeden z najbardziej utytułowanych alpejczyków w historii ogłosił, że po mistrzostwach kończy karierę. 12 lat temu Norweg zdobył w Are dwa złote medale mistrzostw świata i zapewne będzie chciał powtórzyć sukces także w ostatnich startach w karierze.

Polskę będzie w Are reprezentowała tylko Maryna Gąsienica-Daniel. Najlepsza polska alpejka ma zamiar wystartować w supergigancie, kombinacji, slalomie gigancie i slalomie. Decyzja o starcie w zjeździe ma zapaść w Szwecji.

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w Are będą pierwszymi z trzech imprez tej rangi transmitowanych przez Eurosport w nadchodzących tygodniach. Od 20 lutego do 3 marca stacja pokaże mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld, a w dniach 6-17 marca mistrzostwa świata w biathlonie, które odbędą się w Oestersund w Szwecji.

Więcej informacji o narciarstwie alpejskim, w tym materiały wideo oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *