Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti na antenach TVP

Kamil Stoch i Maciej Kot, drużyna skoczków oraz Justyna Kowalczyk – to nasze nadzieje medalowe podczas rozpoczynających się w środę mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Przed dwoma laty w Falun dorobek reprezentacji Polski był skromny – dwa trzecie miejsca: drużyny skoczków oraz Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec w sprincie drużynowym. Teraz nasze apetyty znacznie wzrosły dzięki znakomitym występom skoczków w Pucharze Świata – liderem jest Kamil Stoch, Maciej Kot wygrał dwa konkursy, a Polska prowadzi w Pucharze Narodów. Do formy wraca także Kowalczyk, na którą liczymy w biegu na 10 km techniką klasyczną. Czy aktualna mistrzyni olimpijska na tym dystansie wejdzie na podium i w piątych mistrzostwach świata z rzędu sięgnie po medal?

Transmisję z tego biegu będzie można zobaczyć w TVP2 (28 lutego, godzina 12:30). Podobnie jak dwie pozostałe konkurencje, w których weźmie udział wraz z koleżankami z reprezentacji: sprint drużynowy (26 lutego) i sztafeta 4×5 km (2 marca). Oczywiście konkursy w skokach – dwa indywidualne (25 lutego i 2 marca) i jeden drużynowy (4 marca) będzie można zobaczyć w Jedynce, podobnie jak kwalifikacje do pierwszego z nich: już w najbliższy piątek 24 lutego w TVP1 o godzinie 13:30. Całość imprezy – także rywalizacje zawodników w kombinacji norweskiej, biegi mężczyzn – pokaże TVP Sport i strona sport.tvp.pl.

Do Lahti Telewizja Polska wysyła swoich dziennikarzy. Konkursy skoków skomentują: Włodzimierz Szaranowicz i Sebastian Szczęsny; biegi narciarskie: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik; kombinację norweską: Stanisław Snopek. Studio w Finlandii poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterami będą: Michał Regulski i Aleksander Dzięciołowski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *