Monika Oomen i Lars Wagner dołączają do WarnerMedia Kids EMEA

Firma WarnerMedia ogłosiła dwa transfery do nowo utworzonego zespołu liderów w segmencie treści dziecięcych EMEA. Monika Oomen objęła stanowisko Head of Brand, Communications and Franchise Management w Kids EMEA. Lars Wagner będzie pełnił funkcję Head of Kids Channels, CEE.

Sprawdź ofertę kanału Boomerang w PROGRAMIE TV

Monika Oomen objęła stanowisko Head of Kids EMEA ze skutkiem natychmiastowym. Pod zarządem Vanessy Brookman Oomen jest odpowiedzialna za rozwój i realizację strategii marki oraz komunikacji dla kanałów dziecięcych i familijnych w regionie EMEA (Cartoon Network, Boomerang, Cartoonito i Boing), jak również za franczyzy i usługi na platformach linearnych i cyfrowych. Przed dołączeniem do WarnerMedia Oomen obejmowała szereg wysokich stanowisk w Disney, ostatnio Executive Director Marketing Strategy w regionie EMEA.

Sprawdź ofertę kanału Cartoon Network w PROGRAMIE TV

Od 1 lipca pracę na stanowisku Head of Kids Channels CEE rozpocznie Lars Wagner. Wagner będzie odpowiedzialny za kształtowanie strategii i zarządzanie platformami WarnerMedia Kids w regionie CEE, włącznie z serwisami VOD, kanałami linearnymi, YouTube, stronami internetowymi i mediami społecznościowymi. Poprowadzi również lokalne zespoły programmingu, prezentacji, marketingu, PR-u i cyfrowego biznesu. Wagner dołącza do WarnerMedia z ponad 13-letnim doświadczeniem w branży. Wcześniej pełnił w Niemczech rolę Chief Marketing Officera w Playmobil oraz zajmował się rozwojem strategii contentowych dla marki Schleich. W trakcie swojej kariery zarządzał wieloma markami premium z branży rozrywki, w tym Disney, ViacomCBS i Discovery, w zakresie wszystkich punktów styku odbiorcy i marki. Dotyczyło to m.in. treści wideo, platform mediów społecznościowych i interaktywnych aplikacji do gier.

Monika i Lars wnoszą do WarnerMedia bogactwo eksperckiej wiedzy o rozrywce dla dzieci i rodzin. Udowodnili swoją wyjątkowość w podejściu do innowacji, zarządzania i doskonałą znajomość technologii cyfrowych. Wykazali się doświadczeniem w budowaniu silnych marek, serwisów i produktów. Mamy bardzo duże ambicje zarówno w kontekście aktualnego, imponującego portfolio, jak i rozwoju oferty HBO Max Kids i Family. Jestem przekonana, że Monika i Lars pomogą nam w osiągnięciu wyznaczonych celów – twierdzi Vanessa Brookman, Head of Kids WarnerMedia EMEA.

Czuję się zaszczycona możliwością dołączenia do firmy, która w swojej ofercie ma marki uwielbiane przez dzieci i rodziny na całym świecie. Cieszę się z możliwości dostarczania wysokiej jakości treści i jednocześnie poruszania ważnych, globalnych tematów, takich jak zmiana klimatu, która jest osią inicjatywy Mistrzowie klimatu Cartoon Network. Z niewiarygodnie silnym contentem i niedawno zmienioną marką Hanna-Barbera Studios Europe, nie jestem w stanie wyobrazić sobie bardziej inspirującego miejsca pracy. Z radością wyczekuję swojego udziału w tworzeniu treści na podstawie bogatego dziedzictwa WarnerMedia i wyznaczaniu nowych kierunków rozrywki dla dzieci – dodaje Monika Oomen, Head of Brand, Communications i Franchise Management WarnerMedia Kids EMEA.

WarnerMedia cechuje się godnym podziwu poświęceniem dla tworzenia najlepszej jakości treści dziecięcych i familijnych. Posiada też bardzo utalentowany zespół – nie mogę się doczekać, by do niego dołączyć. Misja inkluzywności, w której marki dziecięce WarnerMedia przodują, jest dla mnie ekscytująca i niezwykle ważna. Z niecierpliwością wyczekuję swojego uczestniczenia w budowaniu nowoczesnego podejścia do biznesu marek dla dzieci i rodzin w regionie CEE – mówił Lars Wagner, Head of Kids Channels WarnerMedia CEE.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *