TVP i Miasto Opole podpisały porozumienie na organizację 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski i Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski podpisali roczne porozumienie dotyczące organizacji 58. KFPP. Jest to jednocześnie ostatnie z rocznych porozumień zawartych w ramach trzyletniej umowy między Telewizją a Miastem w 2019 roku w sprawie organizacji festiwali w Opolu. Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 6 września 2021 roku.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to przedsięwzięcie od samego początku nierozerwalnie związane z Telewizją Polską. Cieszę się z kontynuacji współpracy z Miastem Opole, która pozwoli nam znowu wspólnie przeżywać to największe święto polskiej piosenki. W naszych domach na kilka dni zagości muzyka w wykonaniu najlepszych artystów oraz radość, że Polacy mogę znów być razem. Chcę wszystkich zapewnić, że tegoroczny festiwal będzie wspaniałym widowiskiem muzycznym, które dostarczy nam niezapomnianych przeżyć – powiedział Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

W tegorocznym Święcie Polskiej Piosenki weźmie udział wielu znakomitych artystów i wykonawców. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Remigiusz Trawiński, kierownikiem muzycznym Grzegorz Urban, a rzecznikiem prasowym Festiwalu Agata Konarska.

Nie muszę nikogo przekonywać, jak ważne to wydarzenie dla mieszkańców miasta, regionu i całej Polski. Już nie mogę się doczekać na występy polskich gwiazd, ale też młodych artystów, wszak scena opolskiego amfiteatru wykreowała dziesiątki gwiazd rodzimej muzyki. Nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem. Przed nami cztery dni niepowtarzalnej uczty muzycznej w najlepszym wydaniu – powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Sprawdź godziny emisji KFPP Opole w PROGRAMIE TV

Wkrótce rozpocznie się nabór kandydatów do koncertów: Premiery i Debiuty. Uczestników koncertów wybierze Rada Artystyczna. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach na stronie www.festiwalopole.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *