Monteverdi i Jarzębski z NOSPR w radiowej Dwójce

Program 2 Polskiego Radia zaprasza w piątek 2 lutego na wyjątkową transmisję z siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W programie koncertu utwory Claudio Monteverdiego i Adama Jarzębskiego w wykonaniu: {oh!} Orkiestry Historycznej, Marco Beasleya i Martyny Pastuszki. Początek o godz. 19.30 w „Filharmonii Dwójki”.

W programie wieczoru: Canzoni e concerti a due, tre e quatro voci cum basso continuo (Walka Tankreda z Kloryndą wg Jerozolimy wyzwolonej T. Tassa) – XVII-wiecznego polskiego kompozytora Adama Jarzębskiego oraz Combattimento di Tancredi e Clorinda Claudio Monteverdiego – włoskiego twórcy z tego samego, barokowego okresu. Wykonanie: {oh!} Orkiestra Historyczna (na zdjęciu), Martyna Pastuszka (prowadzenie zespołu, skrzypce) oraz Marco Beasley (narrator, Tankred, Klorynda).

Marco Beasley to znakomity neapolitański tenor – szczególnie ceniony w dziedzinie wykonawstwa muzyki renesansowej i barokowej. W swojej artystycznej osobowości łączy bycie śpiewakiem, aktorem i pisarzem. Podczas koncertu w NOSPR Beasley wcieli się we wszystkie trzy role przewidziane w utworze: Tankreda, Kloryndy oraz narratora.

Autorem audycji jest Klaudia Baranowska z radiowej Dwójki. W przerwie koncertu Monika Zając przeprowadzi rozmowę z Marco Beasleyem i Martyną Pastuszką.

Początek transmisji na antenie Programu 2 Polskiego Radia w audycji „Filharmonia Dwójki” o godz. 19.30 (do godz. 22.00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *