„Mordercy w koloratkach” w CBS Reality

Gdy myślimy o duchownych, do głowy przychodzą nam osoby dobre, wspierające swoją społeczność i prowadzące uczciwe życie. Jak się okazuje, wielu pastorów zeszło na złą drogę, dokonując najcięższych z możliwych przestępstw. O tym, że nie były to przypadki odosobnione, opowiada nowa seria CBS Reality „Mordercy w koloratkach”, prezentująca historie aż dziesięciu duchownych, którzy dosłownie i w przenośni szli po trupach do celu. Na premierowe odcinki serii CSB Reality zaprasza od 16 października 2016 roku, w każdą niedzielę o godzinie 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Co mogło doprowadzić lubianych i cenionych przewodników duchowych do dokonania morderstw? Jak pokazują zanalizowane w programie przypadki, mogły być tylko dwa powody. Zwykle chodziło o pieniądze lub o zatajane przed rodziną i lokalną społecznością romanse. Czasem o jedno i drugie.

Pastor James Castria zabił właśnie dla pieniędzy. Najpierw poznał ze sobą dwójkę swoich wiernych, udzielił im ślubu, a następnie coraz bardziej zdobywał ich zaufanie. Starsi państwo uwierzyli Jamesowi na tyle, że zdecydowali się powierzyć mu zarządzanie swoimi finansami. Nie wiedzieli o tym, że pastor, wielbiciel wystawnego życia, popadł w długi i zrobi wszystko, by je spłacić. Jimmy Lowell i Susan Smith przypłacili życiem tę zbytnią wiarę w ludzi – pastor, wiedząc, że nie da się dłużej ukrywać tego, że zdefraudował pieniądze małżeństwa, dokonał podwójnego zabójstwa.

Podobnie materialistyczne podejście prezentował wielebny John Canning. Para wiernych w podeszłym wieku zżyła się z nim na tyle, że postanowiła go adoptować. Przybrani rodzice udzielili mężczyźnie pełnomocnictwa finansowego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. John, który w rzeczywistości był złodziejem i oszustem, zaczął stopniowo korzystać z oszczędności nowych rodziców. Gdy jego działania wyszły na jaw, zamordował starszych państwa, by następnie wygłosić mowę na ich pogrzebie.

Colin Howell, choć był uważany za bardzo pracowitego człowieka (łączył funkcję duchownego z pracą dentysty) i był powszechnie lubiany, nie umiał powstrzymać się przed pokusą małżeńskiej zdrady. By spełnić życiowe plany, postanowił zabić nie tylko własną żonę, ale też męża swojej kochanki. Howell był na tyle przebiegły, że upozorował samobójstwo tych dwojga i policja nie aresztowała go zaraz po dokonaniu zbrodni. Niespełna 20 lat później mężczyzna, dręczony wyrzutami sumienia, sam przyznał się do winy.

Podobną słabość do romansów miał także pastor Tracy Burleson. Jeśli dodamy do tego skłonność do przemocy, na tragiczne efekty nie trzeba długo czekać. Tracy namówił swojego syna z wcześniejszego związku, by zabił macochę. Liczył, że dzięki temu będzie mógł spokojnie widywać się z kochanką, ale też zyska pieniądze z polisy na życie żony. Na szczęście policja dowiodła prawdy i mężczyzna trafił do więzienia z dożywotnim wyrokiem.

Na premierowe odcinki „Morderców w koloratkach” CBS Reality zaprasza w każdą niedzielę, od 16 października o godzinie 21:00. Powtórki w piątki o godzinie 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *