MŚ „League of Legends” na antenie Polsatu Sport News

Widzowie Polsatu Sport News w trakcie trzech dni – 24, 25 i 31 października 2015 roku – przeniosą się w wirtualny świat gier online. Transmitowane będą rozgrywki Mistrzostw Świata „League of Legends” – uznawane za jedną z najważniejszych dyscyplin e-sportowych.

„League of Legends” to rozgrywki ligowe, na tym etapie w grze pozostały już tylko cztery formacje. Na antenie Polsatu Sport News pokazane będą relacje na żywo z Półfinałów rozgrywanych w Brukseli (24 i 25 października) oraz wielkiego Finału, który odbędzie się w Berlinie (31 października).

Formuła sportu elektronicznego (e-sportu), jakim jest m.in. „League of Legends” przyciąga rzesze uczestników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Setki graczy siedzą przed ekranami komputerów, a widzowie, wypełniający hale sportowe po brzegi, śledzą ich rozgrywki na ogromnych telebimach kibicując i reagują równie żywiołowo jak na meczach piłkarskich.

Relacje na żywo z zawodów e-sportowych cieszą się dobrym odbiorem, szczególnie wśród młodszej części widowni czyli głównej grupie docelowej. W maju i czerwcu Polsat Sport News transmitował rozgrywki „League of Legends: Championship Series” – łączny zasięg transmisji wyniósł prawie 4 mln widzów w grupie 4+.

Plan transmisji Mistrzostw Świata „League of Legends”:

Sobota (24 października)
ORIGEN – SKTelecom T1 (półfinał), godzina 16:30, Polsat Sport News

Niedziela (25 października)
Fnatic – KOO Tigers (półfinał), godzina 14:30, Polsat Sport News

Sobota (31 października)
Finał, godzina 13:00, Polsat Sport News

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *