TOK FM podsumowało akcję „Usłysz swojego posła” (wideo)

1 Sejm Radia TOK FM, a w nim 1 gość na minutę i 6730 oddanych głosów; 14 odwiedzonych polskich miast i 14 debat z kandydatami na posłów, a do tego ponad 218 materiałów reporterskich i 17 transmisji na Periscope – tak wygląda podsumowanie przedwyborczej akcji Radia TOK FM „Usłysz swojego posła”.

Stacja zachęcała w niej mieszkańców największych polskich miast do wyrażenia swojej opinii i zapoznania się z poglądami kandydatów na posłów w danym okręgu wyborczym. Wczoraj – w czwartek, 22 października, akcja zakończyła się w Warszawie – Sejm Radia TOK FM stanął na Placu Konstytucji, a w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbyła się wieczorna debata.

Od początku września br. trwała akcja „Usłysz swojego posła”, z którą TOK FM odwiedziło 14 miast – Kraków, Katowice, Wrocław, Częstochowę, Szczecin, Poznań, Białystok, Gdańsk, Radom, Lublin, Kielce, Toruń, Łódź i Warszawę. W każdym z nich pojawił się Sejm Radia TOK FM – dmuchana makieta budynku polskiego sejmu. Odwiedzający go mogli przemówić z sejmowej mównicy i zadać pytania osobom ubiegającym się o mandat poselski z danego okręgu wyborczego. Redakcja nagrywała wystąpienia i umieszczała je w specjalnym kanale „Wybory w TOKu” na YouTube, serwisie Wyborywtoku.pl, na portalu Tokfm.pl i na profilach stacji w mediach społecznościowych. Natomiast dziennikarze TOK FM prowadzący debatę poruszali w jej trakcie zgłoszone w „Sejmie” tematy.

Dodatkowo przy wejściu do Sejmu Radia TOK FM na ekranach dotykowych pojawiały się 2 pytania, na które można było oddać głos, jak w prawdziwym sejmowym głosowaniu – wybierając opcje „za”, „przeciw” lub „wstrzymuję się od głosu”. Redakcja TOK FM pytała mieszkańców polskich miast o opinie na ważne, czasem kontrowersyjne tematy – np. kwestię instytucji związku małżeńskiego dla par jedno- i dwupłciowych czy zniesienia finansowania kościołów i wspólnot wyznaniowych z budżetu państwa. Łącznie oddano 6730 głosów.

Gospodynią spotkań w Sejmie Radia TOK FM była reporterka sejmowa Joanna Mąkosa. Debaty, w których wzięło udział 70 kandydatów i które trwały łącznie 31 godzin, prowadzili Agata Kowalska, Karolina Lewicka, Małgorzata Waszkiewicz, Agnieszka Lichnerowicz i Maciej Głogowski.

TOK FM nadawało m.in. rozmowy z prezydentami miast oraz analizy sytuacji politycznej i społecznej w danej miejscowości, a od godziny 18:00 do 19:20 można było słuchać transmisji debaty z kandydatami na posłów. Na antenie pojawiło się w sumie: 56 audycji z mobilnego studia stacji, 23 edycje wyjazdowe programu „EKG” i 218 materiałów reporterskich.

Dotychczas Radio TOK FM przygotowało już dwie akcje pod hasłem „Usłysz…”. We wrześniu 2014 roku rozpoczął się cykl programów „Usłysz swoje miasto” nadawanych co środa z innego miejsca w Polsce – w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast. W tym roku – przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło cykl „Usłysz swojego prezydenta”.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *