MŚ w snookerze od soboty na żywo w Eurosporcie 1

Od 16 kwietnia do 2 maja 2016 roku odbywać się będą mistrzostwa świata w snookerze. Najważniejsza impreza w tej dyscyplinie sportu od 1977 roku rozgrywana jest w Crucible Theater w Sheffield i cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Zwycięzca wzbogaci się o 330 tysięcy funtów (w puli nagród jest ponad 1,5 mln funtów). Transmisje codziennie w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Tytułu wywalczonego roku temu bronić będzie Stuart Bingham. Anglik okazał się wówczas lepszy od Shauna Murphy’ego, pokonując go w finale 18-15. Zwycięstwo Binghama było bez wątpienia ogromną sensacją, ale jeszcze większą byłby jego drugi z rzędu triumf i przełamanie przez niego „klątwy Crucible”, według której żaden z nowych czempionów globu nie obronił swojego pierwszego mistrzostwa.

Jednym z faworytów do zwycięstwa będzie pięciokrotny mistrz świata, Anglik Ronnie O’Sullivan, który przed rokiem poległ w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem całej imprezy.

Byłem rozczarowany tamtą porażką, ale myślę, że wyniosłem z niej coś pozytywnego. Mistrzostwa świata to bardzo trudny turniej. W tym roku jest sześciu lub siedmiu zawodników, których stać na zdobycie tytułu, są także młodzi zawodnicy, którzy przebijają się do czołówki – powiedział Ronnie O’Sullivan.

Mistrzostwa świata w snookerze będą bardzo obszernie relacjonowane na antenie Eurosportu 1. W tym kanale widzowie zobaczą około 135 godzin transmisji. Jeszcze więcej relacji na żywo kibice otrzymają w usłudze Eurosport Player, w której będzie możliwość śledzenia meczów rozgrywanych na dwóch stołach.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *