MŚ w tańcach latynoamerykańskich w TV4 i TV6

24 października 2015 roku, po raz pierwszy w historii, Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata zawodowców w tańcach latynoamerykańskich, a polscy telewidzowie po raz pierwszy będą je mogli śledzić na żywo – wyłącznie na antenie Szóstki i Czwórki.

W sobotę, kiedy Warszawa stanie się stolicą światowego tańca za sprawą WDC World Championships Professional Latin 2015, miłośnicy tańca w całym kraju będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki transmisji telewizyjnej. Już od godziny 10:00 TV6 relacjonować będzie eliminacje i kolejne etapy turnieju, a wieczorną galę o godzinie 20:00 – obejmującą półfinał, finał i ceremonię zakończenia mistrzostw – pokaże TV4.

Transmisje z tej imprezy, podczas której będzie można podziwiać rywalizację par świata poprowadzą Krzysztof Ibisz, Anna Głogowska i Karolina Szostak, a w roli komentatora wystąpi ambasador tego wydarzenia w Polsce, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata – Michał Malitowski, tancerz, który w parze z Joanną Leunis wygrał WDC World Championships Professional Latin w 2008 i 2009 roku.

Odbywające się nieprzerwanie od 1959 roku mistrzostwa, w których rywalizują wyłącznie najlepsi z najlepszych, od 57 lat przyciągają największe nazwiska świata tańca. W tym roku wśród 72 par z ponad 30 krajów znajdą się czterokrotni mistrzowie świata w barwach USA – Riccardo Cocchi i Yulia Zagoruychenko, reprezentujący Kanadę – Maurizio Vescovo i Andra Vaidilaite czy duet z Włoch – Nino Langella i Anna Melnikovah, a także pięć par z Polski, m.in. znani z „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – Przemysław Modrzyński i Valerija Zhuravlyova.

Na każdym etapie eliminacji, aż do wielkiego finału mistrzostw, pary tańczyć będą 5 tańców – cha-chę, sambę, rumbę, pasodoble i jive’a. Do finału zakwalifikuje się 6 par, z których wyłonieni zostaną Mistrzowie.

Podczas telewizyjnej transmisji, oprócz rywalizacji na parkiecie, widzowie będą mogli zobaczyć zakulisowe relacje, rozmowy z uczestnikami, jurorami i gośćmi specjalnymi oraz dodatkowe występy prezentowane między rundami – m.in. pokazy taneczne w wykonaniu mistrzów z całego świata a także uczestników najnowszej polskiej edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Plan transmisji:

Szóstka

Sobota (24 października)
Godzina 10:00 i 18:00

Czwórka

Sobota (24 października)
Godzina 20:00

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *