Mundial 2022 na antenach Polskiego Radia

Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat skieruje swoją uwagę na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze. Będzie to pierwszy mundial rozegrany jesienią z udziałem 32 drużyn. Na antenach Polskiego Radia, które jako jedyne będą relacjonować wszystkie mecze z MŚ słuchacze znajdą transmisje i relacje, zapowiedzi, komentarze oraz ciekawostki związane z wydarzeniem. Portal PolskieRadio.pl przygotował unikatowy serwis katar2022.polskieradio.pl, pełen zdjęć, dźwięków i filmów, na którym będzie można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem. Relacje i transmisje na antenach publicznego nadawcy oraz w mediach społecznościowych stacji.

20 listopada rozpocznie się wielkie święto fanów futbolu – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze, które po raz pierwszy w historii odbędą się na Bliskim Wschodzie. Mecze odbywać się będą na ośmiu stadionach, w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Wakra, gdzie rozegrane zostaną 64 mecze. Drużyna Biało – Czerwonych zagości na mundialu już po raz dziewiąty. Rywalizację piłkarzy będzie można słuchać i oglądać na wszystkich antenach Polskiego Radia, jednak na czas mundialu niektóre ramówki stacji zostaną zmodyfikowane.

W specjalnym serwisie katar2022.polskieradio.pl przygotowanym na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej znajdą się wszystkie audycje i nagrania związane z turniejem w Katarze. Na stronie dostępny będzie cały terminarz rozgrywek wraz z godzinami meczów, najświeższe informacje z obozu danej drużyny, opisy i filmy każdego z ośmiu obiektów oraz specjalne relacje na żywo z rozgrywanych meczów. Ponadto dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

Radiowa Jedynka zaplanowała codzienne emisje programu „Prosto z Mundialu” i relacje ze wszystkich meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej. 20 listopada o godz. 17.00 Program 1 Polskiego Radia zaprosi na transmisję meczu otwarcia Mistrzostw Świata (Katar – Ekwador). Wysłannicy Polskiego Radia – Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk zaproszą na transmisje wszystkich meczów z udziałem Polskiej Reprezentacji (22 i 26 listopada o godz. 17.00 i 30 listopada o godz. 20.00). W ramach mundialu dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przygotowali dodatkowe aktywności: konkurs „Piłkarska przygoda z Jedynką”, realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, „Podcast mundialowy, czyli Mistrzostwa Świata KATAR 2022 w radiowej Jedynce”, w którym opowiemy o najciekawszych wydarzeniach podczas piłkarskiego turnieju, ale także dowiemy co dzieje się w Katarze poza boiskami. Kolejną propozycją radiowej Jedynki jest program „Spokojnie, to tylko Katar”, czyli internetowy, nieoczywisty komentarz pomeczowy, w formie studia wideo, które prowadzić będą naprzemiennie Marcin Kusy i Daniel Wydrych, a w rolę niecodziennych komentatorów piłkarskich zmagań wcielą się gwiazdy, na co dzień niezwiązane zawodowo ze sportem, m.in.: Marek Dutkiewicz, Marek Wiernik, Maciej Szczepanik (Pectus), Mateusz Szczepanik (Pectus), Wojciech Gąssowski, Andrzej Mastalerz i inni. Program studia „Spokojnie, to tylko Katar”, wzbogacą łączenia z wysłannikami Polskiego Radia do Kataru oraz wejścia dziennikarzy redakcji sportowej portalu, którzy zaprezentują pomeczowe statystyki oraz najświeższe komentarze w sieci. Wszystko to na żywo w internetowym streamingu na portalu i w mediach społecznościowych Polskiego Radia oraz Programu 1.

Tematyka Mistrzostw Świata w piłce nożnej obecna będzie także w radiowej Trójce. Program 3 Polskiego Radia będzie informować o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach podczas całego turnieju pod hasłem „Trzecia Strona Mundialu”. Wszystkie spotkania polskiej kadry będą na bieżąco relacjonowane na antenie radiowej Trójki. Dziennikarze zaproszą także na specjalne audycje, które rozpoczną się już godzinę przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym mecze Polaków. Na audycje polskiej kadry radiowa Trójka zaprosi 22 listopada o godz. 16.00 (Polska – Meksyk), 26 listopada o godz.13.00 (Polska – Arabia Saudyjska), 30 listopada o godz. 19.00 (Polska – Argentyna). Podczas każdego z tych programów w studiu Programu 3 swoimi fachowymi analizami podzielą się ze słuchaczami wybitni eksperci – byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, uczestnicy Mistrzostw Świata. Najciekawsze informacje ze wszystkich spotkań turnieju znajdą się w „Studiu Piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022 w Trójce”, które nadawane będzie od niedzieli 20 listopada do końca mundialu. Emisje od poniedziałku do piątku w godz. 7.40 i 16.20 i soboty 7.40 i 17.50 oraz niedziele o godz. 9.05 i po 17.00. W dniu 18 grudnia w radiowym eterze Trójki zaplanowana jest audycja „Trzecia Strona Medalu” z relacjami z meczu finałowego. Relacje z Kataru będą gościły także w serwisach sportowych radiowej Trójki.

Podczas trwania mundialu radiowa Czwórka zaprasza na codzienną dawkę informacji i ciekawostek dotyczących Mistrzostw Świata w Katarze. O godz. 7.45 w „Porannych przeglądach” i „Popołudniowych przeglądach sportowych” o godz. 16.45, a także w „Strefach sportu” (godz. 21.30) dziennikarze Czwórki będą sprawdzać m.in. który z piłkarzy biega najwięcej? Ile czasu potrzeba, by odwiedzić wszystkie stadiony mistrzostw? Pierwszy, najważniejszy mecz Polski z Meksykiem zostanie omówiony we wtorkowej „Strefie sportu” o godz. 21.30. W mundialowych komentarzach nie zabraknie także analiz ekspertów i głosów kibiców. Czwórka przygotowała także dodatkowe aktywności dla fanów futbolu w postaci instagramowego konkursu „Kibicuj Reprezentacji Polski z Czwórką” , który potrwa od 22 do 30 listopada oraz Czwórkową grę w „Karne” przeznaczoną dla wszystkich użytkowników darmowej aplikacji „Czwórka”. Gra dostępna będzie przez cały okres trwania mundialu.

Polskie Radio 24 zaplanowało codziennie emisje specjalnego „Studia Mundialowego” (godz. 21.45), które wypełnione będzie informacjami, wywiadami z piłkarzami oraz pomeczowymi komentarzami. Tematyka Mistrzostw Świata znajdzie się także w „Kronice Sportowej”. Ponadto podczas rozgrywek polskiej reprezentacji planowane są łączenia z przebywającymi w Katarze dziennikarzami Redakcji Sportowej – zarówno przed meczami, by przekazać składy drużyn oraz zbudować atmosferę, jak i po nich, aby przeanalizować rozgrywkę i nastroje w polskiej drużynie. Podobne wejścia planowane są również w fazie finałowej turnieju.

Polskie Radio Dzieciom zaprosi najmłodszych fanów futbolu na cotygodniowy kącik mundialowy, w sobotniej audycji „Rodzinny W-f” (godz. 10.00), w którym będzie można usłyszeć informacje i ciekawostki z wydarzeń w Katarze. Pierwsza tematyczna audycja już 19 listopada. Tego samego dnia w audycji „Dawno, dawno temu” o godz. 15.00 prowadząca Marta Powałowska porozmawia z zaproszonym gościem Dariuszem Tuzimkiem – dziennikarzem sportowym, autorem książki „Lewandowski. Jak wygrać marzenia” o historii mundialu. A w niedzielę 20 listopada w programie „Dźwięk Dobry” (godz. 10:00) wraz z dziennikarzem sportowym Filipem Jastrzębskim, posłuchamy dźwięków towarzyszących Mistrzostwom.

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “Mundial 2022 na antenach Polskiego Radia”

  1. Dzisiejszy komentarz podczas meczu naszych piłkarzy z Saudyjczykami – przecudny. Obśmieliśmy się, słuchając transmisji w Jedynce. Bardzo dowcipne komentarze. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *