MUX-1: Zmiana częstotliwości dla Białogardu i Koszalina

Telewizja Polska informuje, że w nocy z 29 na 30 marca br. w okolicach Białogardu i Koszalina nastąpi zmiana częstotliwości nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej w ramach MUX-1, gdzie emitowany jest program  TVP ABC.

Sprawdź ofertę kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

W zasięgu emisji MUX-1 z obiektu nadawczego Emitel „RTCN Białogard/Sławoborze” znajdują się gminy: Barwice, Będzino, Białogard, Biesiekierz, Bobolice, Brojce, Brzeźno, Czaplinek, Dobra, Drawsko Pomorskie, Dygowo, Golczewo, Gościno, Gryfice, Grzmiąca, Ińsko, Kamień Pomorski, Karlino, Karnice, Kołobrzeg, Koszalin, Łobez, Manowo, Maszewo, Mielno, Nowogard, Ostrowice, Płoty, Połczyn-Zdrój, Przybiernów, Rąbino, Radowo Małe, Resko, Rewal, Ryman, Siemył, Sławoborze, Świdwin, Świerzno, Świeszyno, Trzebiatów, Tychowo, Ustronie Morskie, Węgorzyno i Złocieniec.

Widzowie, których dotyczą zmiany w sposobie nadawania, nie muszą dokonywać żadnych korekt ustawień anten odbiorczych. Po planowanej zmianie odbiór programów z obu multipleksów będzie możliwy po ponownym dostrojeniu odbiorników telewizyjnych.

Tak zwany „refarming pasma 700 MHz” to operacja przeniesienia multipleksów telewizji naziemnej z częstotliwości 694–790 MHz do niższego zakresu 470–694 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 MHz przez kraje Unii Europejskiej na potrzeby operatorów komórkowych (usługi 5G). Zmiany prowadzone są zgodnie z zarządzeniem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 17 stycznia 2020 roku w sprawie planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz.

Informacje na temat zmian dostępne są na stronie internetowej Emitel. Aktualne parametry stacji nadawczych można sprawdzić na stronie: www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/sprawdz-parametry-emisji/ oraz w aplikacji EmiMaps: www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/aplikacja-emimaps/

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *