MUX-L1 z emisją sygnału z trzech nadajników

21 listopada 2015 roku emisja sygnału pierwszego multipleksu lokalnego (MUX-L1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej ruszyła ze stacji nadawczej Rząsiny. W sumie emisja sygnału MUX-L1 prowadzona jest z trzech obiektów – Rząsiny, Jelenia Góra / Zgorzelecka i Chojnów na kanale 38.

Na ofertę MUX-L1 składa się pięć programów telewizyjnych: 4FUN.TV, 4FUN FIT & DANCE, STARS.TV, TV Łużyce i VOX Music TV.

Rząsiny
Kanał: 38; Moc: 5 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charekterystyka: ND (dookólna)

Jelenia Góra / Zgorzelecka
Kanał: 38; Moc: 1 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charekterystyka: ND (dookólna)

Chojnów
Kanał: 38; Moc: 1 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charekterystyka: D (kierunkowa)

Sygnał MUX-L1 można odbierać w miastach: Jelenia Góra, Chojnów, Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec; w gminach miejsko – wiejskich: Nowogrodziec, Pieńsk, Węgliniec, Chocianów, Lwówek, Gryfów; w gminach wiejskich: Bolesławiec, Miłkowice,Chojnów, Lubań, Platerówka, Siekierczyn, Lubin, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Sulików, Zgorzelec, Zagrodno.

Źródło: Telewizja Łużyce / Urząd Komunikacji Elektronicznej

2 Comments on “MUX-L1 z emisją sygnału z trzech nadajników”

  1. Witam!
    Wiadomo może, kiedy będzie jakiś MUX w warmińsko-mazurskim? Bo aż tyle muxów w południowo-zachodniej części Polski to lekka przesada.

    1. Jeśli masz na myśli muxy lokalne to nie wiadomo, kiedy takie powstaną i czy w ogóle powstaną w warmińsko-mazurskim. Tyle jest w południowo-zachodniej Polsce, bo tylu tam było lokalnych nadawców analogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *