MUX-L1 z nowymi nadajnikami i ze STARS.TV

W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie emisji sygnału pierwszego multipleksu lokalnego (MUX-L1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, którego aktywnym operatorem jest Telewizja Łużyce, z trzech nowych nadajników – zlokalizowanych w Chojnowie, Jeleniej Górze i Rząsinach.

W tej chwili Telewizja Łużyce oczekuje na ostatnie dokumenty z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które są niezbędne do uruchomienia emisji MUX-L1 z nowych lokalizacji. Następnie zostaną przeprowadzone prace techniczne, w tym montaż nadajników. W sumie proces uruchamiania nowych emisji dla MUX-L1 może zająć około 3 miesięcy.

Aktualnie emisja MUX-L1 prowadzona jest tylko z obiektu RTON Lubań / Nowa Karczma:
Kanał: 38; Moc: 2 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charakterystyka: ND (dookólna).

W ciągu najbliższych dni planowane jest też poszerzenie oferty programowej MUX-L1 o stację muzyczną STARS.TV. Nadawca STARS.TV w rozmowie z serwisem www.naziemna.info zapowiedział, że stanie się to najpóźniej w piątek.

Na ofertę MUX-L1 aktualnie składają cztery programy telewizyjne: 4fun.tv, TV Disco, TV Łużyce, VOX Music TV.

Warto też wspomnieć, że dodanie kanału STARS.TV do oferty MUX-L1 pozwoli Telewizji Łużyce na wypełnienie zobowiązania z decyzji rezerwacyjnej, które obliguje operatora multipleksu do rozpowszechniania lub rozprowadzania w ramach MUX-L1 co najmniej pięciu programów telewizyjnych posiadających koncesję przewodniczącego KRRiT.

Źródło: www.naziemna.info

Dalsze komercyjne rozpowszechnianie powyższej informacji w całości lub w części możliwe tylko po uprzednim kontakcie z i za zgodą serwisu www.naziemna.info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *