Nagrodzony Oscarem film „Chórem” w HBO GO

Uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej węgierski krótki metraż „Chórem” można już oglądać w HBO GO. Obraz opowiada o szkolnym chórze i jego dobrze skrywanym sekrecie. W HBO GO dostępne są również dwa inne filmy docenione na tegorocznej gali wręczenia Oscarów – „Zwierzogród” i „Księga dżungli”.

„Chórem” („Sing”) to osadzona w Budapeszcie na początku lat 90. opowieść o Zsófi (Dorka Gáspárfalvi), która właśnie zaczyna naukę w nowej szkole podstawowej. Dziewczynka szybko zaprzyjaźnia się z sympatyczną Lizą (Dorottya Hais) i dołącza do cieszącego się ogromną sławą i uznaniem szkolnego chóru. Pojawienie się nowej uczennicy rozpoczyna serię wydarzeń, które mogą przyczynić się do ujawnienia mrocznej tajemnicy stojącej za popularnością zespołu.

Obraz jest zainspirowanym prawdziwą historią, dopracowanym w każdym szczególe dziełem filmowym w reżyserii Kristófa Deáka (serial „Hacktion”). Ta dwudziestopięciominutowa, pełna emocji opowieść została wyróżniona Nagrodą Akademii na niedzielnej gali wręczenia Oscarów. Produkcja zdobyła również uznanie na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych. W głównych rolach kapitalnie odnajdują się młodziutkie Dorka Hais i Dorka Gáspárfalvi („Zamknięte drzwi”). Partneruje im Zsófia Szamosi (serial HBO Europe „Terápia”). Film będzie także emitowany w Cinemax – 22 marca, w środę o godzinie 9:15.

„Chórem” dołączył do kolekcji filmów dostępnych w HBO GO, gdzie dostępne są również dwie inne produkcje wyróżnione w niedzielę statuetką Nagrody Akademii: „Zwierzogród” i „Księga dżungli”. Zwierzogród został uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. To opowieść o niezwykłej metropolii zamieszkanej wyłącznie przez zwierzęta, do której pewnego dnia przyjeżdża młoda i pełna entuzjazmu królicza policjantka Judy Hops. Wkrótce staje przed zadaniem rozwiązania trudnej kryminalnej zagadki, a partneruje jej lis Nick. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli Julia Kamińska, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk i Barbara Kurdej-Szatan. „Zwierzogród” będzie można obejrzeć także 17 marca w HBO2 o godzinie 17:10.

Oscarem za najlepsze efekty specjalne została z kolei nagrodzona nakręcona z rozmachem produkcja „Księga dżungli”, remake disnejowskiej animacji z 1967 roku, dostępna w HBO GO. W rolę Mowgliego, którego przygarnia i wychowuje w lesie wilcza rodzina, wcielił się niezwykle utalentowany Neel Sethi. Film porywa od strony wizualnej, a dzięki docenionym przez Akademię efektom specjalnym twórcom udało się wykreować niezwykły, baśniowy klimat. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyli bohaterom Jan Frycz, Jan Peszek, Jerzy Kryszak, Piotr Fronczewski i Anna Dereszowska. Film będzie emitowany w HBO w najbliższą niedzielę, 5 marca o godzinie 16:35, a także 17 marca o godzinie 18:20.

W serwisie HBO GO dostępnych jest już około 800 filmów i ponad 120 seriali. Z każdym miesiącem kolekcja powiększa się o nowe propozycje, w tym premierowe seriale i hity filmowe, w tym animacje wytwórni Disney i Pixar dla najmłodszych widzów, a także dokumenty i programy rozrywkowe.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *