Polskie Radio z debatą „Nowa amerykańska polityka – znaczenie dla polski”

W poniedziałek 6 marca o godzinie 18:00 w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się międzynarodowa debata Polskiego Radia pt. „Nowa amerykańska polityka – znaczenie dla polski”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą prof. Andrew A. Michta, prof. Zbigniew Lewicki i dr Patrycja Sasnal. Bezpośrednia transmisja dyskusji na antenie radiowej Jedynki.

Debata, współorganizowana przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 6 marca o godzinie 18:00. Spotkanie poprowadzi Michał Żakowski z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. Jego gośćmi będą prof. Andrew A. Michta – dziekan George C. Marshall European Center for Security Studies, prof. Zbigniew Lewicki – przewodniczący Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dr Patrycja Sasnal – kierowniczka projektu „Bliski Wschód i Afryka Północna” Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Debata z udziałem publiczności odbędzie się w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, w siedzibie głównej Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie.

Polskie Radio organizuje Debatę Międzynarodową po raz siódmy. Tym razem, wraz z uczestnikami, postaramy się odpowiedzieć na pytanie o nową amerykańską politykę zagraniczną oraz o jej znaczenie dla Polski. Donald Trump jest ciągle zagadką, więc spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka będzie polityka zagraniczna USA w trakcie jego prezydentury – zapowiada Michał Żakowski prowadzący debatę.

Cieszymy się że dzięki stałej współpracy z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych nasze dyskusje spotykają się dużym zainteresowaniem, odwiedzają nas wyjątkowi goście, a Polskie Radio jest miejscem publicznej debaty, której w Polsce niewątpliwie brakuje – dodaje Grzegorz Ślubowski, Redaktor Naczelny Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.

Na transmisję debaty radiowa Jedynka zaprasza w poniedziałek 6 marca o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *