Najlepsze produkcje science fiction w ramach „Wizjonerskich piątków” – już w marcu na TNT

„Wizjonerskie piątki” – cykl filmowy, w ramach którego widzowie będą mogli oglądać najlepsze produkcje przedstawiające śmiałe wizje przyszłości, jaka może czekać nasz świat. To gratka dla wszystkich wielbicieli kina oraz świetny pomysł na spędzenie piątkowych, marcowych wieczorów.

Sprawdź ofertę kanału TNT w PROGRAMIE TV

W każdy piątek marca TNT będzie prezentować produkcje przedstawiające niezwykle śmiałe, czasami przerażające wizje przyszłości. Widzowie przyjrzą się spotkaniom z tajemniczymi kosmitami czy też będą obserwować spektakularne walki. Produkcje przewidziane na drugą połowę miesiąca pozwolą się nam zastanowić nad tym, co by było, gdyby podróże pomiędzy wymiarami były możliwe oraz ukażą świat, którym zawładnął niebezpieczny i brutalny sport sterowany przez największe korporacje.

„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” to jedna z najbardziej znanych produkcji filmowych opowiadających o spotkaniach mieszkańców Ziemi z przybyszami z kosmosu. Widowisko zostało wyreżyserowane przez Stevena Spielberga i, jak na tego twórcę przystało, zrealizowane z wielkim rozmachem. Produkcja otrzymała Oscara za najlepsze zdjęcia oraz aż siedem nominacji m.in. za najlepsze efekty specjalne i reżyserię. Bohaterem historii jest Roy Neary (Richard Dreyfuss), elektryk, który podczas pracy nad zakłóceniami energetycznymi przypadkiem dostrzega na niebie niezidentyfikowany pojazd. W tym samym czasie obiekt zostaje zaobserwowany przez innych bohaterów: Jillian Guiler (Melinda Dillon), której syn zaginął bez wieści oraz profesora Claude Lacombe (François Truffaut). To jednak właśnie Roy zdaje się najintensywniej owładnięty obsesją doprowadzenia do spotkania z kosmitami. Wkrótce o tajemniczych zjawiskach widocznych na niebie dowiaduje się cała okolica. Czy któremuś z bohaterów uda się spotkać z przybyszami z kosmosu?

Kolejną z wizjonerskich propozycji jest „Pacific Rim”, którego akcja rozpoczyna się, gdy na dnie Oceanu Spokojnego otwarte zostaje wejście do innego wymiaru wszechświata. To właśnie przez nie na Ziemię przedostają się ogromne i nieobliczalne potwory z kosmosu – Kaiju. Stworzenia atakują ludzi i zmiatają z powierzchni planety kolejne miasta wraz z ich mieszkańcami. Ludzkości z pomocą przychodzi doktor Newton Geiszler (Charlie Day), który wraz ze swoim zespołem usiłuje odnaleźć najsłabsze strony obcych. Tymczasem armie z całego świata wystawiają do walki swoje najbardziej zaawansowane roboty – Jaegery.

Sprawdź godziny emisji filmu „Pacific Rim” w PROGRAMIE TV

„Rollerball” opowiada o wyjątkowo ekstremalnym sporcie, który zawładnął świadomością opinii publicznej i przyciąga przed ekrany miliony widzów. Dyscyplina jest połączeniem futbolu amerykańskiego, hokeja oraz motocrossu. Na sportową arenę właśnie wchodzi nowy, dobrze zapowiadający się zawodnik – Jonathan Cross (Chris Klein). Bohater jest niezwykle utalentowany, toteż w bardzo krótkim czasie zostaje międzynarodową gwiazdą. Rollerball jest sterowany przez największe, światowe korporacje z bezwzględnym Alexem Petrovichem (Jean Reno) na czele. To właśnie on wpada na krwawy pomysł podwyższenia słupków oglądalności sportowego show. Świadomy wszystkich tych bezwzględnych mechanizmów Jonathan Cross decyduje się narazić swoje życie i zmierzyć się z korporacjami oraz ich przywódcą.

Ostatni z proponowanych przez TNT filmów w ramach „Wizjonerskich piątków” to „Tylko jeden”. Gabriel Yulaw (Jet Li) jest tajnym agentem podróżującym pomiędzy równoległymi wszechświatami. Podczas jednej z misji przez przypadek zabija swoje alter ego w jednym z wymiarów. Okazuje się, że to morderstwo dodaje mu sił. Od tej pory stawia sobie za cel unicestwienie wszystkich alternatywnych wersji samego siebie. Na końcu swojej podróży pomiędzy wymiarami spotyka jednak naprawdę mocnego przeciwnika – Gaba Lawa. Oponent jest przykładnym mężem oraz weteranem Departamentu Szeryfów w Los Angeles. Czy Gabrielowi uda się go pokonać i stać się niezniszczalnym?

Emisja „Wizjonerskich piątków” w każdy piątek marca o 21:00 na kanale TNT.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *