Wystartował 13. Polski Top Wszech Czasów radiowej Trójki

„Autobiografia”, „Dziwny jest ten świat”, „Nie pytaj o Polskę”, a może „Kocham wolność”? Czy któraś z tych pamiętnych piosenek zwycięży w tegorocznym plebiscycie radiowej Trójki? A może słuchacze i internauci jakiś inny utwór wybiorą swoim „numerem jeden” w 13. Polskim Topie Wszech Czasów? W tym roku można głosować na 66 utworów spośród 748 propozycji, ale tylko do 27 kwietnia.

Od 1994 roku radiowa Trójka, na przełomie roku, ogłasza listę piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. Jednak w 2008 roku Program 3 Polskiego Radia po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszą się w nim: „Autobiografia” Perfectu, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku zwyciężyła wspomniana „Autobiografia”, na drugim miejscu uplasował się przebój Obywatela G.C. „Nie pytaj o Polskę”, a na trzecim znalazł się „Krakowski spleen” Maanamu.

W tym roku głosować można na 66 utworów spośród 748 propozycji – począwszy od „Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984, aż do „Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza & Marka Grechuty.

Głosowanie na stronie Polskiego Topu trwa od 2 marca do 27 kwietnia (do godz. 12.00). O tym, która piosenka zbierze w tym roku najwięcej głosów, przekonamy się tradycyjnie 1 maja.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *