Najnowsza powieść z cyklu „Igrzyska śmierci” w radiowej Czwórce

Wszystkich słuchaczy – fanów trylogii „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins ucieszy wiadomość, że już niebawem w Czwórce premiera najnowszej powieści z tej serii – „Ballada ptaków i węży”. A już od poniedziałku 1 czerwca w klimat książki wprowadzi Anna Dereszowska, która przeczyta na antenie fragmenty poprzednich, bestsellerowych tomów.

„Ballada ptaków i węży” to nowa, czwarta powieść, która ukaże się w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym razem głównym bohaterem będzie osiemnastoletni Coriolanus Snow. Tuż po premierze książki, która odbędzie się 17 czerwca, fragmenty powieści przeczyta słuchaczom Anna Dereszowska. „Ballada ptaków i węży” na antenie Czwórki od 22 do 26 czerwca, od poniedziałku do piątku o godzinie 8.35.

Najnowsza powieść Suzanne Collins to wielki powrót autorki do cyklu po jedenastu latach. Ale zanim książka pojawi się na półkach księgarskich w Polsce, Czwórka wprowadzi słuchaczy w klimat lektury i przypomni czym zachwycała nas główna bohaterka trylogii „Igrzyska śmierci”, szesnastoletnia Katniss Everdeen. Fragmenty audiobooków: „Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” i „Kosogłos” w interpertacji Anny Dereszowskiej już od 1 czerwca w audycjach Pierwsze słyszę oraz Najlepszy Dzień Tygodnia o godzinie 8.35.

Seria książek „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins doczekała się ekranizacji w czterech częściach, stając się hitem kinowym z Jennifer Lawrence w roli głównej. Prawa do ekranizacji najnowszej powieści również zostały zakupione zanim jeszcze książka ukazała się na rynku księgarskim. Wiadomo już, że za kamerą stanie Francis Lawrence, odpowiedzialny za trzy z czterech ostatnich ekranizacji. Nad scenariuszem pracuje Suzanne Collins wraz z laureatem Oscara Michaelem Arndtem.

– Trylogia „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins – emisja od 1 do 19 czerwca (od poniedziałku do piątku) o godzinie 8.35.

– „Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins – emisja od 22 do 26 czerwca (od poniedziałku do piątku) o godzinie 8.35.

Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *