Premiera spektaklu „Wykapany zięć” na żywo w Teatrze Telewizji

W poniedziałek, 1 czerwca o godz. 21:00 w Jedynce premiera Teatru Telewizji „Wykapany zięć ” w reżyserii Pawła Szkotaka. Spektakl będzie transmitowany z Małej Sceny Teatru Powszechnego w Łodzi.

Sprawdź godziny emisji Teatru Telewizji w PROGRAMIE TV

Sztuka „Wykapany zięć” przedstawia historię mieszkańców bloku, perypetie współczesnej polskiej rodziny i międzypokoleniowe spory. Autor w zabawny sposób udowadnia, jak silna jest potrzeba znalezienie prawdziwej miłości i bliskości. Intryga sztuki osnuta jest wokół pierwszego spotkania rodziców z narzeczonym córki, któremu zawsze towarzyszą duże emocje. Przebieg tego ważnego wieczoru zakłóci splot nieoczekiwanych zdarzeń, zawodowe problemy oraz wizyta niepożądanych gości.

Reżyser Paweł Szkotak do ukazania świata współczesnego polskiego blokowiska zastosował konwencję komiksowego skrótu i stworzył przedstawienie, które zachwyca scenografią i doskonałą grą aktorską.

„Wykapany zięć” to sztuka nagrodzona w V „Komediopisaniu” – konkursie na scenariusz współczesnej polskiej komedii, organizowanym w Teatrze Powszechnym – Polskim Centrum Komedii. Premiera odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi 21 września 2019 r. Spektakl „Wykapany zięć” zamyka sezon premier w Teatrze Telewizji 2019/2020. Kolejne nowości już jesienią w TVP1.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„Wykapany zięć” na żywo w Teatrze Telewizji, w poniedziałek, 1 czerwca 2020 o godz. 21:00 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *