Narodowa Gala Boksu w Telewizji Polskiej

25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Narodowa Gala Boksu. To największa w historii impreza pięściarska w Polsce. Wystąpią między innymi: Artur Szpilka, Izu Ugonoh, Mariusz Wach, Ewa Piątkowska czy Rafał Jackiewicz. Transmisja z tego wydarzenia w TVP1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Gala jest organizowana z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W trackie tego historycznego wydarzenia zaprezentują się najbardziej znani polscy bokserzy: Artur Szpilka, Izu Ugonoh, Mariusz Wach, Ewa Piątkowska, Rafał Jackiewicz a także pomysłodawca wydarzenia – Marcin Najman oraz wielu innych zawodników. W sumie będzie 12 walk.

Wszystkie pojedynki będzie można zobaczyć w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport – 25 maja od godz. 18:05. Transmisja w Jedynce, podczas której zostaną pokazane trzy najważniejsze walki wieczoru, rozpocznie się o godz. 22:45. Jednym z prowadzących galę będzie najsłynniejszy „ring announcer” na świecie – Michael Buffer. W trakcie wydarzenia wystąpią jeszcze między innymi: Edyta Górniak, Kombi i Liroy.

Boks jest od zawsze jednym z polskich sportów narodowych. Nabycie licencji do Narodowej Gali Boksu jest uzupełnieniem oferty bokserskiej Telewizji Polskiej. TVP Sport posiada już bowiem umowę z Polskim Związkiem Bokserskim na najważniejsze turnieje boksu olimpijskiego w naszym kraju: mistrzostwa Polski, Memoriał Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza i mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski. Niedawno Telewizja Polska podpisała także umowę z grupą KnockOut Boxing Promotions: będzie obowiązywać do końca 2021 roku a w tym czasie na antenach TVP będzie można zobaczyć 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *