NASCAR Cup Series: Ambetter Health 400 na żywo w Motowizji

Jeszcze nie opadły emocje po spektakularnym otwarciu sezonu NASCAR Cup Series w Daytonie, a kierowcy najpopularniejszej amerykańskiej serii wyścigowej kierują się na tor Atlanta Motor Speedway. Transmisja zawodów na żywo, tylko w Motowizji!

Sprawdź godziny transmisji NASCAR w PROGRAMIE TV

76. sezon pucharowej serii NASCAR rozpoczął się tradycyjnie na Florydzie, od najbardziej prestiżowego wyścigu, Daytony 500. Zespoły przenoszą się teraz 400 mil na północ, do miejscowości Hampton na przedmieściach Atlanty. Co ciekawe, odpowiada to dystansowi, który będą mieli do przejechania kierowcy podczas niedzielnego wyścigu Ambetter Health 400 na torze Atlanta Motor Speedway.

Jeden z najstarszych obiektów w kalendarzu na sezon 2024 przeszedł gruntowną re-konfigurację, która miała na celu zmienienie charakteru rywalizacji na tym torze. Na przeważającym odcinku zmniejszono jego szerokość z 55 do 40 stóp, zwiększono nachylenie w zakrętach z 24 do 28 stopni, wprowadzono lepszy system drenażu, oraz oczywiście zmieniono wysłużoną nawierzchnię.

W konsekwencji tych zmian w Atlancie nastała rywalizacja w stylu superspeedway, a zatem jazda z dużymi prędkościami w zwartej grupie, znana z torów w Daytonie czy Talladedze. Różnica polega na tym, że wymienione obiekty mają odpowiednio 2.5 oraz 2.66 mili, natomiast długość okrążenia w Atlancie wynosi „skromne” 1.5 mili.

W zeszłym sezonie dwa wyścigi rozgrywane na Atlanta Motor Speedway padły łupem Joey’a Logano oraz Williama Byrona. Reprezentant Hendrick Motorsports, świeżo po odniesieniu największego sukcesu w karierze – wygraniu Daytony 500 będzie próbował stać się pierwszym kierowcą od 15 lat, który wygra dwa pierwsze wyścigi sezonu. W 2009 roku Matt Kenseth wygrał w Daytonie i w kalifornijskiej Fontanie.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Druga runda sezonu NASCAR Cup Series, wyścig Ambetter Health 400 na torze Atlanta Motor Speedway już w najbliższą niedzielę, 25 lutego o godz. 21.00. Zawody skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *