Natalia Sikora & Voodoo Dog zagrają w radiowej Trójce

W niedzielę 4 lutego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Natalia Sikora. Podczas koncertu w Trójce znakomita wokalistka, która najlepiej czuje się w klimatach bluesa i rocka, zaprezentuje piosenki swojego nowego projektu Voodoo Dog.

W 2013 roku wzięła udział w popularnym programie „The Voice of Poland II”. I wygrała. A jej wykonanie „Cry Baby” Janis Joplin poraziło i zaczarowało jury, ale przede wszystkim publiczność i widzów. Już dobę po emisji nagranie to osiągnęło ponad milion odsłon w serwisie YouTube (dziś to już prawie 7 mln).

Rock’n’roll, blues i hard rock to gatunki, w których Natalia Sikora odnajduje się najlepiej. Jednak ta wokalistka, a z wykształcenia aktorka, potrafi zaśpiewać dosłownie wszystko. Nie zmienia się tylko jedno – jej uwielbienie dla Janis Joplin. W 2016 roku przygotowała koncert z repertuarem legendarnej artystki pt. „Buried Alive In The Blues” z tytułowym utworem, do którego Janis nie zdołała za życia nagrać wokalu.

Śpiewanie to moje życie. Nie nauczyłaby mnie tego żadna szkoła. Otrzymałam dar i rozwijam swoje zadania na polu autorskim jako twórca, a Voodoo Dog to żywioł, to materiał mojego życia, który gram z zespołem, jakiego szukałam kilka lat. To wielka praca – mówi Natalia Sikora. I dodaje: – Muzyka to miłość. To wszystko co mam.

Podczas koncertu w Muzycznym studiu im. Agnieszki Osieckiej Natalia Sikora wystąpi z zespołem Voodoo Dog w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara), Krzysztof Nowicki (gitara), Wojciech Ruciński (bas), Wawrzyniec Dramowicz (perkusja), Bartek Smorągiewicz (saksofon), Adam Wojutyński (puzon), Daniel Kalamon (trąbka).

Początek koncertu oraz transmisja na antenie Programu 3 w niedzielę 4 lutego od godz. 19.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *