National Geographic prezentuje obsadę serii „The Long Road Home”

National Geographic przedstawia obsadę serii „The Long Road Home”. Produkcja jest adaptacją książki Marthy Raddatz, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times.

Śledź ofertę kanału National Geographic Channel w PROGRAMIE TV

W głównych rolach występują:
– Michael Kelly jako podpułkownik Gary Volesky,
– Jason Ritter jako kapitan Troy Denomy,
– E.J. Bonilla jako porucznik Shane Aguero,
– Kate Bosworth jako Gina Denomy,
– Sarah Wayne Callies jako LeAnn Volesky,
– Noel Fisher jako starszy szeregowy Tomas Young,
– Jeremy Sisto jako sierżant sztabowy Robert Miltenberger.

Serial reżyserują Phil Abraham i Mikael Salomon. Twórcą adaptacji jest scenarzysta Mikko Alanne, który pełni także obowiązki głównego producenta serialu. Zdjęcia miały rozpocząć się w marcu w bazie wojskowej Fort Hood, w stanie Teksas. Międzynarodowa premiera serialu na antenie National Geographic została zaplanowana pod koniec roku.

National Geographic ogłosił nazwiska aktorów, którzy znajdą się w obsadzie serialu fabularnego, będącego adaptacją wojennych reportaży Marthy Raddatz pt. „The Long Road Home”.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy aktor Michael Kelly („House of Cards”, „Tabu”) wcieli się w postać podpułkownika Gary’ego Volesky’ego, dowódcy batalionu, który wyrusza na pomoc żołnierzom 1. Dywizji Kawalerii, zaatakowanym przez irackich rebeliantów. Nominowanego do Emmy aktora Jasona Rittera („Parenthood”, „Dziewczyny”) zobaczymy w roli kapitana Troya Denomy’ego, kochającego męża i ojca nowo narodzonego syna, który po dramatycznej zasadzce na pluton 1. Dywizji Kawalerii dowodzi wysłanym na odsiecz oblężonemu miastu konwojem. E.J. Bonilla („Unforgettable”) wciela się w postać porucznika Shane’a Aguero, dowódcy osaczonych przez rebeliantów żołnierzy. W roli Giny, żony kapitana Denomy’ego, wystąpi Kate Bosworth („Błękitna fala”, „SS-GB”, „The Art of More”). Sarah Wayne Callies („Skazany na śmierć”, „The Walking Dead”, „Colony”) została obsadzona w roli LeAnn Volesky, żony podpułkownika Volesky’ego, która prowadzi grupę wsparcia dla rodzin walczących w Iraku żołnierzy. Noela Fishera („Shameless – Niepokorni”) zobaczymy w roli starszego szeregowego Tomasa Younga, bohaterskiego 24-letniego żołnierza, a później aktywisty na rzecz pokoju, który zostaje ciężko ranny w tej bitwie. Aktor Jeremy Sisto („Podmiejski czyściec”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Prawo i porządek”) wystąpi w roli sierżanta sztabowego Roberta Miltenbergera, zawodowego żołnierza, który tuż przed emeryturą wyrusza na swoją ostatnią misję.

Zdjęcia miały rozpocząć się w tym miesiącu w bazie wojskowej Fort Hood, w stanie Teksas. Premiera serialu odbędzie się pod koniec roku w 171 krajach i 45 wersjach językowych na antenie kanału National Geographic.

Serial wyreżyserują zdobywcy nagrody Emmy Phil Abraham (seriale „Daredevil”, „Mad Men”, „Orange Is the New Black”) oraz Mikael Salomon („SIX”, „Kompania braci”). Oprócz Abrahama i Salomona członkami ekipy produkcyjnej są producenci wykonawczy Mike Medavoy, Jason Clark, Mikko Alanne, Benjamin Anderson i Edward McGurn. Twórcą adaptacji jest Mikko Alanne („33”), który pełni także obowiązki głównego producenta serialu.

W pozostałych rolach w serialu występują nominowany do nagrody Emmy Jon Beavers („Agenci NCIS”, „Gotham”, „The Fresh Beat Band”) jako sierżant Eric Bourquin, Jorge Diaz („Jane the Virgin”, „33”) jako specjalista Israel Garza, Ian Quinlan („Gotham”) jako specjalista Robert Arsiaga, Darius Homayoun („Tyran”) jako tłumacz Jassim al-Lani oraz Patrick Schwarzenegger („Bez miłości ani słowa”) jako sierżant Ben Hayhurst.

W kolejnych ośmiu odcinkach serii „The Long Road Home” poznamy kulisy bohaterskiej walki na śmierć i życie, jaką stoczyła stacjonująca na co dzień w Fort Hood 1. Dywizja Kawalerii, która 4 kwietnia 2004 roku została brutalnie zaatakowana przez siły irackich rebeliantów w dzielnicy Bagdadu Sadr City. Ten dzień zapisał się w historii amerykańskiej wojskowości jako „Czarna Niedziela”. W serii zostały przedstawione operacje wojskowe w Iraku oraz towarzyszące im wydarzenia w stanie Teksas, gdzie żony i bliscy żołnierzy z niecierpliwością oczekiwali na wiadomości przez 48 najdłuższych w swoim życiu godzin, często przygotowując się na najgorsze. Incydent, który miał miejsce 11 miesięcy po wygłoszeniu przez prezydenta George’a W. Busha przemówienia, w którym padło słynne zdanie: „misja została zakończona” całkowicie zmienił charakter amerykańskiej obecności wojskowej w Iraku. W jego wyniku pokojowa misja przekształciła się w regularne działania wojenne przeciwko lokalnym rebeliantom.

Seria „The Long Road Home” jest oparta na książce autorstwa Marthy Raddatz o tym samym tytule, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times. Autorem adaptacji jest scenarzysta Mikko Alanne. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Mike Medavoy, Jason Clark, Mikko Alanne, Benjamin Anderson i Edward McGurn. Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic jest producentem wykonawczym ze strony National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *