National Geographic ze specjalnym blokiem na Boże Narodzenie

Z okazji świąt Bożego Narodzenia kanał National Geographic zaprezentuje szereg produkcji odsłaniających tajniki religii oraz przybliżających postać i tajemnice związane z Jezusem Chrystusem. Wśród propozycji stacji znajdą się m.in. fabularyzowane filmy dokumentalne przybliżające sensacyjne odkrycia naukowe, których w minionych latach udało się dokonać dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym National Geographic

Blok świąteczny rozpocznie w niedzielę, 25 grudnia 2016 roku, produkcja „Najświętsze miejsca Jerozolimy” (godzina 10:00), która przeniesie widzów do miejsc kultu trzech wielkich religii monoteistycznych. Kolejną z propozycji będzie cykl „Jezus: historia chrześcijaństwa” (godziny 11:00-13:00), ukazujący, w jaki sposób początkowo nieznana nikomu religia stała się światową potęgą oraz jaki wpływ na jej sukces mieli ówcześni Rzymianie. Tego dnia National Geographic zaprezentuje także m.in. film „Tajemniczy Jezus” (godzina 14:00), poruszający budzące po dziś dzień kontrowersyjne kwestie z życia Chrystusa, a także produkcję „Ewangelia według Judasza” (godzina 16:00), odsłaniającą tajemnice manuskryptu z zapisem rozmowy Judasza Iskarioty z Chrystusem i zmieniającą spojrzenie na człowieka dotychczas uznawanego za zdrajcę.

Wieczorem (godzina 18:30), za sprawą filmu „Titanic oczami Jamesa Camerona” wrócimy do wydarzeń, jakie miały miejsce w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, próbując rozwikłać zagadki związane z katastrofą brytyjskiego liniowca. Ostatnia z propozycji pierwszego dnia Świąt to gratka dla fanów podróży kosmicznych. O godzinie 21:30 stacja zaprosi na kultowy film „Apollo 13”, powstały w oparciu o wydarzenia z historycznej misji tytułowego statku kosmicznego. Na małym ekranie pojawią się m.in. Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton i Ed Harris.

W poniedziałek, 26 grudnia, w produkcji „Biblia diabła” (godzina 10:00) przyjrzymy się pracom badaczy, którzy spróbują rozwikłać zagadkę tajemniczego XIII-wiecznego manuskryptu, powstałego, wedle legendy, za sprawą paktu mnicha z czartem. Stacja zaprezentuje także m.in. produkcję „Niebezpieczne wyprawy apostołów” (godzina 11:00). Opowiada ona o pełnych zagrożeń misjach, w które uczniowie Jezusa udali się tuż po jego ukrzyżowaniu. Blok świąteczny zamknie program „Pradawne Archiwum X” (godzina 16:00), poświęcony badaniom dotyczącym pochodzeniu i autentyczności całunu turyńskiego.

Blok świąteczny na National Geographic

Emisja: niedziela, 25 grudnia, oraz poniedziałek, 26 grudnia, od godziny 10:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *