„Nicky Spoko” w Nickelodeon (zdjęcie)

O Nicholasie Borellim (w tej roli znany z serialu „iCarly” Noah Munck), można powiedzieć tylko tyle, że jest spokojnym, wzorowym uczniem i grzecznym synem. Kiedy zostaje wysłany na wakacje do wujka Frankiego do Brooklynu, Nicky stara się odnaleźć w nowym środowisku. Jest to szczególnie trudne z daleka od nadopiekuńczych rodziców i bezpiecznego domu! Pewnego dnia, przez przypadek, wszyscy najwięksi gangsterzy Nowego Jorku biorą go za groźnego Nicky’ego Spoko, który trzęsie całym miastem. Z dnia na dzień Nicky staje się postrachem całej okolicy.

Z nową tożsamością i większą pewnością siebie chłopak lepiej poznaje siebie. Odkrywa także rodzinne sekrety oraz uczy się, że nie zawsze wszystko jest tym, czym się wydaje. „Nicky Spoko” to gangsterska opowieść w iście komediowej odsłonie.

W roli Frankiego zobaczymy Steve’a Schirripę, znanego z roli Bobby’ego Baccalieriego w serialu „Rodzina Soprano”. Film powstał na bazie książki dla młodzieży napisanej wspólnie przez Shirripę i Charlesa Fleminga – dziennikarza pracującego m.in. dla magazynów Newsweek i Vanity Fair. „Nicky Spoko” to niejako autobiograficzna historia. Shirripa wychował się na Brooklynie i sam ma włoskie korzenie. Aktor już raz miał okazję przyjrzeć się z bliska „gangsterskiemu życiu” – w 1995 roku zadebiutował epizodem w filmie „Kasyno” Martina Scorsese.

„Nicky Spoko” jest też ostatnim filmem, w którym zagrał zmarły w czerwcu tego roku James Gandolfini. Aktor wystąpił gościnnie w roli Bobby’ego Eggsa. Oprócz Gandolfiniego, w filmie pojawili się także inni członkowie obsady „Rodziny Soprano” – Michael Imperioli, Tony Sirico i Vincent Curatola.

„Nicky Spoko”

Premiera: niedziela, 20 października, godzina 16:00

nickelodeonnickyspoko

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *