Bohaterką “Niedzieli z…” w TVP Kultura będzie Violetta Villas, niedawno zmarła polska śpiewaczka, artystka estradowa i osobowość sceniczna przez wielu uważana za legendę polskiej muzyki.

Z równym powodzeniem występowała na scenach operowych, jak i festiwalowych, na estradzie czy w kabarecie. W swoim artystycznym dorobku miała również filmowe epizody aktorskie, choćby u Jerzego Gruzy czy Andrzeja Kondratiuka. Grała także na scenach rewiowych i teatralnych.

Dla jednych uosobienie scenicznego kiczu, dla innych ikona popkultury o wyrazistym wizerunku, która nie pasowała do swoich czasów. Uważana za zmarnowany talent i artystkę, która miała szansę zrobić wielką międzynarodową karierę.

Maks Cegielski przeprowadził rozmowy z zaproszonymi gośćmi, autorami jej biografii – “Villas. Nic nie mam przecież do ukrycia” Jerzym Danilewiczem i Izą Michalewicz. Pozostałymi rozmówcami będą – Bogusław Kaczyński i współpracujący z Villas muzyk Ryszard Poznakowski.

W ramach Niedzieli z twórczością Violettą Villas o godzinie 17:40 TVP Kultura pokaże recital, w którym artystka zaśpiewała słynne arie operowe i piosenki m. in: “Nie ma miłości bez zazdrości”, “Oczy czarne”, “My heart belongs to daddy” i “L’Amour” z repertuaru M. Monroe.

O godzinie 18:30 TVP Kultura wyemituje reportaż z koncertu Violetty Villas w Ciechocinku – “Violetta śpiewa dla zakochanych”, w którym wykonuje słynne piosenki o miłości. W filmie możemy również zobaczyć sondę przeprowadzoną na ulicach Ciechocinka, w której przechodnie odpowiadają na pytanie “Kto to jest Violetta Villas?”.

Wieczór z Violettą Villas zakończy się o godzinie 19:40 zarejestrowanym 2 grudnia 1999 roku koncertem w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na scenie wystąpili również solista Teatru Rafał Longan, chór męski składający się z laureatów Szansy na sukces, Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oraz sekcja muzyczna Grzegorza Piotrowskiego. Violetta Villas oklaskiwana przez publiczność zgromadzoną w teatrze wykonała swoje największe przeboje: “Całuj gorąco”, “Oczy czarne”, “Do Ciebie Mamo” i wiele innych.

“Niedziela z… Violettą Villas”

Emisja: niedziela, 22 grudnia, od godziny 17:15

Źródło: Telewizja Polska