Nowa oprawa radiowej Jedynki

Najstarsza radiowa antena zyskała nową oprawę dźwiękową i „jingle” audycji. Jedynka się zmienia, jest radiem nowoczesnym – technologicznie i koncepcyjnie. Taka również będzie nowa oprawa Programu 1 Polskiego Radia, podkreślająca jego rozpoznawalny styl. Każdy z przygotowanych jingli ma inną muzyczną temperaturę, a jednocześnie charakteryzuje je spójna linia melodyczna.

21 czerwca o godz. 9.00 rano, wraz ze startem audycji „Lato z Radiem”, Program 1 Polskiego Radia zaprezentuje nową, bardziej współczesną oprawę dźwiękową, nawiązującą jednak silnie do klasyki.

To kolejna wprowadzona od marca zmiana na antenie Jedynki. Wtedy zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe „Komentarze dnia” publicystów oraz debaty polityczne po godz. 18.00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. Teraz, wraz z nową odsłoną „Lata z Radiem”, pojawia się też odświeżona, dynamiczna oprawa audycji. Przyświecał nam jeden zasadniczy cel przy jej tworzeniu: usatysfakcjonować dotychczasowych, wiernych słuchaczy radiowej Jedynki i zachwycić nowych. Postawiliśmy na dynamizm i nowoczesność, ale z zachowaniem tradycyjnego ducha kultowej Jedynki. Gorąco wierzę, że nam się to udało – mówi Agnieszka Kamińska, Dyrektor – Redaktor Naczelna radiowej Jedynki.

Dotychczasowa oprawa obowiązywała od 23 października 2012 r. Autorami nowej odsłony dźwiękowej radiowej Jedynki są: Sergiusz Łubiński i Michał Sęk. – Idea zmiany, która nam przyświecała, to z jednej strony uchwycenie nowoczesnego ducha Programu I, a jednocześnie ukłon w stronę naszej radiowej tradycji, pewnej klasy i szlachetności, która dla jedynkowych słuchaczy jest bardzo ważna. Pozostaje z nami zatem nasz „Polonez A-dur” Chopina, ale w odświeżonej formule – dodaje Marcin Kusy, Wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

W oprawie po raz pierwszy pojawią się jingle z wykorzystaniem wokalu w wykonaniu Doroty Kopki. Warto jednak podkreślić, że pewne elementy pozostaną niezmienne, jak choćby legendarny sygnał „Kroniki Sportowej” czy „Lata z Radiem”.

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “Nowa oprawa radiowej Jedynki”

  1. Nowa oprawa muzyczna Radiowej Jedynki, bardzo przypadła zarówno i słuchaczom tej stacji przypadła do gustu.

    Niewiadomo czy Radiowa Trójka także wprowadzi nową oprawę muzyczną i pozostawi niektóre elementy ze poprzednich opraw muzycznych np. kultowy sygnał „Listy Przebojów Trójki”. Być może powróci kultowy dżingiel „Proogram Trzeciiii”. Być może wykona ją Dagmara Jaworska (Artystka z programu J”aka to melodia?”)? Tego nikt nie wie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *