Lato z Radiem – kultowa audycja radiowej Jedynki rusza w Polskę!

Tegoroczne „Lato z Radiem” to reporterzy Jedynki każdego dnia w innym zakątku Polski, cztery maskotki – symbole Polskich Parków Narodowych, wyjątkowa „Strefa Gwiazd” w nowym, multimedialnym studiu oraz niespodzianka dla fanów „Wiedźmina”. A na specjalne życzenie słuchaczy powróci popularny konkurs „Skojarzenia”. 21 czerwca, czyli pierwszego dnia lata, rozpocznie się wakacyjna audycja Programu 1 Polskiego Radia i będzie towarzyszyć słuchaczom do końca sierpnia. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-12.00.

Kultowa audycja na antenie radiowej Jedynki emitowana jest od 1971 roku. Radosna „Polka Dziadek”, której sygnał tradycyjnie zainaguruje rozpoczęcie „Lata z Radiem” na antenie Programu 1 Polskiego Radia ponownie zabrzmi w najbliższy piątek.

Słuchacze audycji nadchodzące lato spędzą w gronie dobrze sobie znanych prowadzących, reporterów i wydawców. Zespół audycji tworzą: Karolina Rożej, Marta Januszewska, Sława Bieńczycka, Jolanta Fajkowska, Agnieszka Ciecierska, Małgorzata Głogowska, Anna Hardej, Agnieszka Kunikowska, Małgorzata Raducha, Roman Czejarek, Daniel Wydrych, Grzegorz Frątczak, Maciej Oswald, Maciej Walecki, Magdalena Szturemska i Andrzej Szyszko.

„Lato z Radiem” to nie tylko świetna zabawa i rozrywka na najwyższym poziomie, ale również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Fani Andrzeja Sapkowskiego na pewno będą zachwyceni. Wszystko za sprawą wyjątkowego konkursu „Wiedźmińskie zlecenie”, w którym od poniedziałku do piątku do wygrania będzie audiobook pt. „Sezon Burz”. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla sympatyków powieści i twórczości fantasy: Teatr Polskiego Radia specjalnie dla „Lata z Radiem” przygotował wyjątkowe słuchowisko na podstawie sagi o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii. Ale uwaga! Do gwiazdorskiej obsady słuchowiska dołączy także słuchacz radiowej Jedynki: zwycięzca konkursu „Próba traw” weźmie udział w nagraniach kolejnego sezonu o losach Białego Wilka.

Nowością w programie będzie też „Strefa Gwiazd” – miejsce spotkań i rozmów z gwiazdami polskiej estrady, szeroko pojętej kultury i sportu, których nie tylko będzie można posłuchać, ale również zobaczyć w streamingu. To tu padną pierwsze pytania, nawet te niewygodne. Reporterzy audycji „Lato z Radiem” przybliżać będą historie regionów wyróżniających się tradycjami i walorami krajobrazowymi. Przede wszystkim jednak bohaterami „Lata z Radiem” będą ludzie – pasjonaci, nietuzinkowi i wyjątkowi goście, przedstawiciele różnych, czasem rzadko spotykanych, fascynujących lub wymierających już zawodów.

Sobotnie audycje prowadzone będą ze studia plenerowergo pełnego radiowych atrakcji. Jedną z nich z pewnością jest możliwość zdobycia do kolekcji jednej z czterech wyjątkowych maskotek audycji – symboli Polskich Parków Narodowych. Wśród nich: bielik, kozica, bóbr i salamandra. Żeby zdobyć maskotkę, najpierw trzeba będzie znaleźć reportera radiowej Jedynki w interaktywnym konkursie „Znajdź reportera” z wykorzystaniem geolokalizacji oraz aplikacji Polskiego Radia specjalnie stworzonej na potrzeby audycji. Przy studiu plenerowym w soboty będzie funkcjonowało Mobilne Centrum Słuchu, gdzie specjaliści laryngolodzy, audiolodzy i foniatrzy z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu wykonywać będą bezpłatne badania słuchu.

Na antenę powróci jeden z ulubionych konkursów słuchaczy, czyli kultowe „Skojarzenia”. Zestawy do skojarzeń wylosuje magiczna maszyna, a do wyboru będą m.in. tematy takie, jak: znane nazwisko – imię, państwo – stolica, państwo – waluta, pierwiastek – symbol czy tytuł książki – nazwisko autora. Pierwsze miejsce zdobędzie ta osoba, która danego dnia prawidłowo skojarzy najwięcej elementów. Z kolei „Karuzela z nagrodami” będzie to zabawa antenowa, w której liczy się przede wszystkim refleks. Radiowa karuzela z nagrodami uruchamiana będzie raz na godzinę. O tym kto weźmie udział w karuzeli, zadecydują zgłoszenia w formie odpowiedzi na pytanie eliminacyjne wysłane w postaci wiadomości.

W najbliższą sobotę dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia będzie można spotkać w Łabiszynie. To jedyne miejsce w Polsce, w którym od ośmiu lat, tylko raz w roku, całe miasto na trzy dni zmienia swój wygląd. Nowe szyldy sklepów, zmienione nazwy ulic, mieszkańcy w historycznych strojach. Nieopodal żołnierze, czołgi, samoloty i rekonstruktorzy, którzy ściągają tu z całego kraju. To słynne łabiszyńskie spotkania z historią, które w tym roku odbędą się pod hasłem: „Bohaterowie Normandii”. – Zapraszam na niezwykłą podróż w czasie, której kolejny raz towarzyszyć będzie radiowa Jedynka. Sobota, 22 czerwca od 9.00 rano do 12.00 w południe. Porozmawiamy o historii, o pasjonatach oraz o samym Łabiszynie i jego ciekawej okolicy. Odwiedzimy pałac w Lubostroniu oraz zabytkową wozownię. Zajrzymy do lufy czołgu i zdradzimy niezwykły kulinarny przepis sprzed kilkuset lat, a nasze plenerowe studio zbudujemy na łabiszyńskim rynku – mówi Roman Czejarek, prowadzący „Lato z Radiem”.

Audycja „Lato z Radiem” rozpocznie się 21 czerwca o godz. 9.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Streaming rozmów ze „Strefy Gwiazd” dostępny będzie na profilu radiowej Jedynki na Facebooku.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *