Natalia Sikora z premierowym koncertem w radiowej Trójce

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich, blues-rockowych wokalistek wydała 24 maja swoją kolejną solową płytę pt. „Ailatan”. Koncertowa premiera tego wysoko ocenianego materiału odbędzie się już w najbliższą niedzielę 23 czerwca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia na antenie radiowej Trójki od godz. 19.05.

Na muzycznym rynku Natalia Sikora znana jest głównie z porywających wykonań piosenek Janis Joplin oraz nagranej w hołdzie dla Miry Kubasińskiej płyty „Tribute to Mira” (2018). Najnowszym wydawnictwem artystki jest album „Ailatan” pokazujący możliwości wokalne, ale także talent językowy artystki. Piosenki na ten krążek skomponowali wspólnie członkowie jej zespołu oraz sama wokalistka pod czujnym okiem Dariusza Kozakiewicza – gitarzysty Tadeusza Nalepy i Perfectu. Nad całością aranżacji muzycznych i kompozycji czuwał Paco Sarr, a jakość nagrań perkusji gwarantuje Leszek Kamiński, który zrealizował nagrania w Studiu S4 w Polskim Radiu. Większość tekstów napisała Natalia, ale znalazła się tutaj także piosenka do słów Marka Gaszyńskiego.

„Ailatan” to najważniejsze wydarzenie artystyczne w moim życiu. Chciałabym zaprosić Was do mojego świata, podzielić się – za pomocą muzyki i tekstów – swoimi myślami. Ten świat jest pełen emocji, uczuć, jest trochę poplątany, ale bardzo kolorowy. Płyta to album z obrazami, a każda z piosenek to kolejna scena, do której można stworzyć osobny film – mówi artystka o swojej płycie.

Na scenie pod najlepszym radiowym adresem Myśliwiecka 3/5/7 Natalia pojawi się w doborowym towarzystwie. Wokalistce akompaniować będą: Paweł Stankiewicz – gitara, Krzysztof Nowicki – gitara, Wojciech Ruciński – bas, Michał Marecki – klawisze, Vlodi Tafel – perkusja. Oraz – gościnnie – Dariusz Kozakiewicz – gitara solowa.

Początek koncertu i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 23 czerwca od godz. 19.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *