Nowe pasmo Cartoonito w Boomerangu

Cartoonito to nowy blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności. Blok programowy zadebiutuje w Boomerangu już 1 września. Najmłodsi i ich rodzice lub opiekunowie będą mogli cieszyć się znanymi postaciami i historiami od wiodących twórców, a także zupełnie nowymi serialami i całą masą śmiechu. Emisja bloku programowego codziennie w godzinach 8:00 – 14:00 na kanale Boomerang.

Sprawdź ofertę kanału Boomerang w PROGRAMIE TV

Cartoonito to miejsce dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ich rodziców i opiekunów. To również miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą. Stacja wierzy w celebrowanie wyjątkowej, nieposkromionej osobowości przedszkolaków – z ich uroczymi dziwostkami i nie tylko! Cartoonito zapewnia dzieciom przestrzeń do śmiechu i wychodzenia poza wyznaczone przez innych kontury, gdzie szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym. W bloku programowym emitowane będą seriale, których fabuła i bohaterowie reprezentują główne wartości Cartoonito: Kreatywność, Troskę, Odwagę i Ciekawość.

Filozofia nowego bloku została opracowana przez wielu specjalistów: tak powstał autorski program Uczenia Humanocentrycznego. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm Cartoonito oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów.

Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy Uczenia Humanocentrycznego dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie Cartoonito. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *