Nowe sezony seriali „Dziewczyny” i „Bliskość” w HBO

22 lutego 2016 roku w HBO ruszają piąty sezon serialu „Dziewczyny” oraz drugi sezon produkcji braci Duplass „Bliskość”. Obie produkcje będzie można oglądać w HBO GO. Pierwsze odcinki nowych sezonów seriali „Dziewczyny” i „Bliskość” są już dostępne bez abonamentu w HBO GO.

„Dziewczyny” to nagrodzony dwoma Złotymi Globami, BAFTĄ oraz statuetką Emmy serial HBO opowiadający o wzlotach i upadkach czterech przyjaciółek z Nowego Jorku. W roli głównej w serialu występuje autorka scenariusza i reżyserka – Lena Dunham. Poza Dunham, w produkcji występują Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Alex Karpovsky i Adam Driver.

W piątym sezonie „Dziewczyn” Hannah odkłada na chwilę swe pisarskie ambicje, kontynuując pracę jako nauczycielka u boku swojego nowego chłopaka Frana. Marnie, zaręczona z Desim, zajmuje się organizacją przyjęcia weselnego, starając się zachować wizerunek radosnej panny młodej. Wkrótce zdaje sobie jednak sprawę, że potrzebuje więcej przestrzeni – w przenośni i dosłownie. Jessa pracująca nad tym, żeby zostać terapeutką, zastanawia się, kim jest dla tych, których kocha. Shoshanna rozkwita w swojej nowej pracy w Japonii, flirtując ze swoim szefem w związku na odległość.

Nie widzimy już czwórki przyjaciółek, które mają niewiele ponad dwadzieścia lat i wspólnie jedzą. Są rozrzucone po świecie i cierpią z tego powodu. Ten sezon będzie bardzo emocjonujący – powiedziała Lena Dunham o piątym sezonie. – Nie mogę sobie wyobrazić bardziej satysfakcjonującego twórczo doświadczenia niż „Dziewczyny”. Wymyśliłam serial, gdy miałam 23 lata, teraz mam blisko 30. W naturalny sposób wypełniły niemal cała dekadę mojego życia. Czuję, że już czas, by zakończyć historię i już myślę o szóstym, finałowym sezonie. Zamkniemy świat „Dziewczyn”, ale, jak wiadomo, nic nie kończy się zbyt porządnie – powiedziała Lena Dunham.

Bliskość to mieszająca śmiech z patosem, słodko-gorzka opowieść o zmaganiach z codziennością, miłością i przyjaźnią. Twórcami serialu są bracia Jay i Mark Duplass, którzy wraz ze Stevem Zissisem napisali scenariusz i wyreżyserowali wszystkie odcinki. W produkcji występują Mark Duplass, nominowana za swoją kreację do Critics’ Choice Melanie Lynskey, Amanda Peet oraz Steve Zissis.

Serial portretuje codzienne życie Bretta i Michelle Piersonów, którzy mieszkają w Los Angeles, są ze sobą od 10 lat i wychowują dwójkę dzieci. W ich domu pojawiają się również, czasami na dłużej, przyjaciel Bretta – Alex (Steve Zissis) oraz siostra Michelle – Tina (Amanda Peet), między którymi skrzy się od emocji. W drugim sezonie Michelle robi postępy w swoich planach otwarcia szkoły, podczas gdy Brett nie ustaje w poszukiwaniach artystycznych inspiracji. Alex wraca pełen energii z Nowego Orleanu, a Tina stara się w końcu ustalić życiowe priorytety. Ta prowizoryczna rodzina wciąż stawia czoła absurdom i niepokojom codziennego życia, udowadniając jednocześnie, że najlepiej radzą sobie, będąc razem.

Premierowe odcinki seriali HBO można oglądać od poniedziałku, 22 lutego w HBO GO i HBO – „Dziewczyny” o godzinie 21:10, a „Bliskość” o godzinie 21:40. Pierwsze odcinki nowych sezonów seriali „Dziewczyny” i „Bliskość” są już dostępne bez abonamentu w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *