Nowe sezony seriali „Rozwód” i „Na wylocie” w HBO i HBO GO

Dwa nowe sezony seriali HBO „Rozwód” i „Na wylocie” pojawią się już 15 stycznia w HBO i HBO GO. Drugi sezon serialu komediowego HBO „Rozwód” („Divorce”) z Sarah Jessicą Parker i Thomasem Haydenem Churchem pokazuje dalsze losy rozwiedzionych małżonków, którzy starają się ułożyć swoje życie na nowo. Nowy sezon stworzonego przez Pete’a Holmesa i Judda Apatowa serialu HBO „Na wylocie” („Crashing”) kontynuuje opowieść o komiku próbującym swoich sił w świecie nowojorskiego stand-upu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

Laureatka czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker (serial HBO „Seks w wielkim mieście”) powraca do HBO w słodko-gorzkim serialu komediowym, opowiadającym o małżeństwie z wieloletnim stażem, które zdecydowało się rozwieść. Rozstanie nie było jednak łatwe. Para przez dłuższy czas nie mogła się porozumieć. W końcu udało im się podpisać papiery rozwodowe. Teraz każde z nich stara się na nowo ułożyć swoje życie.

Obok Sarah Jessici Parker występują nominowany do Oscara Thomas Haden Church („Bezdroża”), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Molly Shannon („Maria Antonina”), Talia Balsam (serial „Mad Men”) oraz Tracy Letts (serial „Homeland”). Pomysłodawczynią serialu jest Sharon Horgan (serial „Catastrophe”). Drugi sezon składa się z ośmiu odcinków. Pierwszy z nich wyreżyserował laureat Emmy Adam Bernstein (serial „Fargo”).

Pete (Pete Holmes) jest świeżo rozwiedzionym mężczyzną, który wiecznie miewa problemy finansowe i dalej pomieszkuje kątem u znajomych. Nieustająco stara się znaleźć swoje miejsce w Nowym Jorku jako stand-uper. Dzięki przyjacielowi – Aliemu (Jamie Lee) – odkrywa pełen osobliwości świat alternatywnej sceny komediowej. Pełne optymizmu podejście do życia Pete’a wiele razy zostaje wystawione na próbę. Mężczyzna nie traci jednak pogody ducha. Stara się czerpać od swoich idoli: Penna Jillette’a, Billa Burra, Whitney Cummings czy Artie’ego Lange’a. Coraz więcej czasu poświęca też na rozważania na temat wiary, moralności czy warsztatu komediowego, co zmienia go jako człowieka i artystę.

Składający się z ośmiu odcinków, drugi sezon quasi-biograficznego serialu autorstwa Pete’a Holmesa („John Oliver’s New York Stand Up Show”, „Late Night with Jimmy Fallon”), jednego z najbardziej wyrazistych współczesnych amerykańskich komików. Odsłaniająca kulisy życia stand-uperów produkcja zachwyca błyskotliwym humorem i świetnie nakreślonymi postaciami. Jej producentami wykonawczymi są Pete Holmes, nominowany do Złotego Globu Judd Apatow (serial HBO „Dziewczyny”) oraz wyróżniony dwoma nominacjami do nagrody Emmy Judah Miller (serial „Amerykański tata”).

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *