Nowe studio „Wydarzeń” i Polsatu News


Nowoczesne rozwiązania, gruntowna modernizacja i jeszcze większe możliwości. „Wydarzenia” i Polsat News rozpoczęły nadawanie nowej oferty programowej z nowego studia.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

Studio „Wydarzeń” i Polsat News powstawało od lipca. Gruntownej modernizacji poddano przestrzeń studyjną, całość multimediów wyświetlających grafikę oprawową oraz infografiki. Wprowadzono również w pełni zautomatyzowaną pracę kamer studyjnych.

Studio zostało wyposażone w nową ścianę wizyjną w technologii LED o rozmiarach 13,5 m 2,16 m (plamka 1,5mm). Rozmiar ściany i jej rozdzielczość pozwalają na wyświetlanie 2 sygnałów jakości 4K. Ściana wizyjna obsługuje sygnał HDR (High Dynamic Range), co daje możliwość pokazywania krystalicznie czystych obrazów i wyrazistych kolorów.

W studio umieszczono także 30 bezszwowych monitorów plazmowych oraz ekran LCD w standardzie UHD o przekątnej 103 cale.

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem wdrożonym w studiu „Wydarzeń” i Polsat News jest system automatyki ruchu kamer. Dwie kamery zostały zainstalowane na jeżdżących po torach wózkach z automatycznymi kolumnami. Pozostałe trzy kamery są zamontowane na wózkach ze zdalnie sterowanymi głowicami i kolumnami. Wszystkie kamery od teraz są sterowane bezpośrednio z reżyserki, a studiu przebywa tylko prowadzący program. System kamer jest oczujnikowany dzięki czemu w łatwy sposób dane o ich położeniu można użyć przy wykorzystaniu technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości), która w nowym studiu „Wydarzeń” i Polsat News niebawem będzie wykorzystana.

Cieszę się, że możemy zaprezentować wszystkim nasze nowe studio, z którego wraz z początkiem października będą transmitowane „Wydarzenia” oraz programy Polsat News. W przeciągu niecałych trzech miesięcy przygotowaliśmy przestrzeń, która odpowiada najnowszym standardom i wykorzystuje najnowocześniejszych technologiom dostępnym na rynku. To także pierwszy etap dłuższego procesu modernizacji, którego finalnym efektem ma być w pełni zautomatyzowana reżyserka studia, która byłaby pierwszą tego typu w Polsce – mówi Marcin Zdanowicz, Zastępca Dyrektora Pionu Realizacji w Telewizji Polsat.

Całość modernizacji dopełnia wymiana lamp studyjnych na urządzenia LED co zdecydowanie ułatwi obsługę studia.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *