Nowe wydanie Informatora ekonomicznego na antenie Trójki

Program 3 Polskiego zaprasza na nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca wracają w nim rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana jest od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie radiowej Trójki.

W nowej odsłonie „Informatora ekonomicznego” na antenie radiowej Trójki prowadzący audycje, Sylwia Zadrożna i Marcin Jagiełowicz, będą omawiać najważniejsze kwestie z obszaru ekonomii na antenie Trójki z zaproszonymi gośćmi. Wśród komentatorów znajdą się: Paweł Rochowicz (Rzeczpospolita), Grzegorz Nawacki i Łukasz Korycki (Puls Biznesu), Sylwia Czubkowska (dziennikarka specjalizująca się w temacie nowych technologii), Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Jakub Wiech (Energetyka24), Katarzyna Mokrzycka (300gospodarka), Maciej Samcik (Subiektywnie o finansach), Adam Czerniak (Polityka Insight) i Andrzej Kubisiak (Polski Instytut Ekonomiczny). Współprowadzący zapowiadają, że lista komentatorów będzie cały czas się rozwijać.

Świat gospodarki codziennie dostarcza nam dużo ważnych informacji, które mają wpływ na nasze życie, na nasz domowy budżet, dlatego warto je skomentować z gośćmi, którymi będą znani publicyści i ekonomiści. A z rozmów z nimi wiem, że i oni nie mogą się już doczekać wizyt w studiu Trójki na Myśliwieckiej 3/5/7 – mówi Sylwia Zadrożna, dziennikarka współprowadząca audycję.

„Informator ekonomiczny” wymyślił i od początku, tj. od 1992 roku prowadził (jako jeden z kilku dziennikarzy) Wiktor Legowicz – dziennikarz gospodarczy, komentator, były dyrektor programowy i wicedyrektor Trójki, który pracował w Polskim Radiu od 1970 roku. Charakterystyczny sygnał audycji, czyli motyw zaczerpnięty z bajki o krasnoludkach przez lata kojarzył się słuchaczom radiowej Trójki z przeglądem najważniejszych wydarzeń ekonomiczno – gospodarczych w Polsce i na świecie. Poddany on został „zabiegom odmładzającym”, ale sedno programu pozostaje niezmienne – opowiadanie o ekonomii z uwzględnieniem perspektywy i potrzeb odbiorców. Audycję można traktować, jak poradnik dotyczący planowania budżetów domowych, prowadzenia firmy czy inwestowania, w którym w przystępny sposób omawiane są aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Radiową Trójką kieruje Agnieszka Szydłowska (od 18 stycznia br.) oraz Michał Nogaś (od 9 lutego br.).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *