Nowy cykl edukacyjny dla dzieci na antenie TVP1/HD

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o uruchomieniu produkcji programu edukacyjnego dla najmłodszych widzów pt. „Misja w kosmosie”. Producentem audycji będzie Agencja Produkcji Telewizyjnej. Dzieci obejrzą program już jesienią w Jedynce.

Bohaterem dwunastoodcinkowej „Misji w Kosmosie” będzie Maks Badacki, który postanawia napisać książkę o Wszechświecie. Z pomocą w tym niezwykłym zadaniu przychodzi mu animowana załoga kapitana Lupiego wyruszająca właśnie na poszukiwanie nowych planet. Żółw Nawigator, Kot Skano, Ślimaki Miara, Miś Stempl, Małpa Awaria, Ara Gaduła – Max będą w każdym odcinku przekazywać chłopcu meldunki z misji w kosmosie. Na ich podstawie Maks Badacki, korzystając z tabletu, napisze książkę o planetach i asteroidach.

Najmłodsi widzowie wraz z bohaterami programu będą przeżywać niezwykłe przygody. Odkryją kosmos, poznają ciekawostki o odległych gwiazdach i galaktykach. Będą badać tajemnice czarnych dziur, wędrować mleczną drogą, poszukiwać istot pozaziemskich i spotykać dziwne rośliny oraz stwory.

Cykl audycji zostanie realizowany nie tylko w studiu telewizyjnym, ale też w Centrum Nauki Kopernik i Obserwatorium Astronomicznym w Toruniu. Maks Badacki w zbieraniu materiałów do swojej książki wykorzysta nowoczesne gadżety takie jak: kosmiczne nadajniki, elektroniczny sprzęt pomiarowy czy dotykowe ekrany. Wszystko po to, by łatwo i szybko komunikować się z załogą Kapitana Lupiego.

Telewizja publiczna nie zapomina o swoich najmłodszych widzach, dlatego też przygotowuje dla nich atrakcyjną i edukacyjną propozycję programową.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *