Nowy cykl poetycki w TVP Kultura na stulecie niepodległości Polski

W poniedziałek 3 grudnia o godz. 15.05 TVP Kultura zaprasza do obejrzenia nowego programu poetyckiego pt. „Szczęśliwy naród, który ma poetę…” przygotowanego przez Antenę z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdym z kilkudziesięciu odcinków biorą udział wybitni poeci, pisarze i aktorzy.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Najważniejszym zamysłem cyklu „Szczęśliwy naród, który ma poetę… Polskie wiersze 1918-2018” jest prezentacja utworów polskich twórców, których dzieła pozostają nie tylko ważnym komentarzem do współczesności, ale które także przyczyniły się do ukształtowania stylu i wrażliwości poetyckiej autorów takich, jak m.in. Agnieszka Wolny-Hamkało, Marcin Baran, Krzysztof Koehler, Wojciech Kudyba, Wojciech Wencel. To oni dokonują w nowym projekcie prezentacji swoich ulubionych tekstów pokazując tym samym, że ich wymowa może być nadal aktualna.

W dziesięciominutowych odcinkach wybrane przez współczesnych poetów i pisarzy wiersze czytają – w zróżnicowanej przestrzeni publicznej, prywatnej i plenerze – znani aktorzy.

„Szczęśliwy naród, który ma poetę…” to seria swoistych etiud, za których końcowy efekt wizualny odpowiadają reżyserzy – studenci Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza pod opieką artystyczną dziekana Jarosława Kiliana – oraz operatorzy wybrani przez autora zdjęć Piotra Niemyjskiego.

„Szczęśliwy naród, który ma poetę… Polskie wiersze 1918-2018”, poniedziałek 3 grudnia, godz. 15.05 i środa 5 grudnia, godz. 16.00, TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *