Rusza Puchar Świata w biathlonie. Transmisje w Eurosporcie i Eurosport Player

Z początkiem grudnia najlepsze biathlonistki i biathloniści na świecie ruszą do rywalizacji w nowym sezonie Pucharu Świata! Przez cały grudzień widzowie Eurosportu 1, Eurosportu 2 oraz Eurosport Player będą mogli obejrzeć na żywo wszystkie 20 biegów z niezrównanym komentarzem Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2

Ostatnie lata stały w męskim biathlonie pod znakiem całkowitej dominacji Martina Fourcade’a. Genialny Francuz aż siedem razy z rzędu zdobył Kryształową Kulę, w dorobku ma kilkanaście medali mistrzostw świata – w tym 11 złotych, oraz pięć złotych krążków z igrzysk olimpijskich. Jeśli ktoś może rzucić wyzwanie Fourcade’owi, jest to Johannes Boe. Norweg pokazał w minionych sezonach, że może rywalizować z Francuzem i jeśli uda mu się utrzymać stabilną formę przede wszystkim na strzelnicy może przerwać nieprawdopodobną serię Fourcade’a.

Wśród kobiet rywalizacja może być jeszcze ciekawsza! Kryształowej Kuli bronić będzie Kaisa Makarainen, ale apetyt na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będzie miała także reprezentująca Słowację Anastasija Kuźmina, która w ubiegłym roku przegrała z Finką Kryształową Kulę o zaledwie trzy punkty. Na trasach nie zobaczymy z kolei trzeciej zawodniczki ubiegłego sezonu Darji Domraczewej. Białorusinka, podobnie jak jej mąż – król biathlonu Ole Einar Bjoerndalen – zakończyła karierę. Największe nadzieje, jeśli chodzi o reprezentantki Polski można wiązać ze startami Moniki Hojnisz. Z dużą ciekawością należy się także przyglądać startom dwukrotnej mistrzyni świata juniorek Kamili Żuk. 21-latka z Wałbrzycha debiutowała w Pucharze Świata 3 lata temu w Pokljuce. Zajęła wówczas 75. miejsce w sprincie, ale teraz bez wątpienia stać ja na znacznie lepsze wyniki.

Sprawdź godziny transmisji Pucharu Świata w biathlonie w PROGRAMIE TV

Oprócz wielkich sportowych emocji widzowie Eurosportu mogą liczyć na niezrównany komentarza Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego, a także legendy polskiego biathlonu, srebrnego medalisty olimpijskiego i mistrza świata Tomasza Sikory. Więcej informacji o biathlonie, w tym materiały wideo, wywiady oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *