Nowy dyrektor dystrybucji kanałów NBCUniversal

NBCUniversal International Networks (NBCUIN), właściciel kanałów 13 Ulica, Sci fi, E! Entertainment Television i Universal Channel, powołało Agnieszkę Somerville na stanowisko Director of Affiliate Sales, Poland. Działania w zakresie dystrybucji kanałów NBCUIN na terenie Polski będzie prowadziła agencja PrOgram.

Do zadań Somerville będzie należało koordynowanie wszystkich działań dystrybucyjnych związanych z portfolio kanałów NBCUIN w Polsce, zarządzanie współpracą z kluczowymi klientami i rozwój firmy w zakresie new business. Dyrektor dystrybucji będzie pracowała w centrali firmy w Londynie i raportowała bezpośrednio do Jo Sherlock, Vice President Affiliate Sales, UK & Emerging Markets.

Agnieszka Somerville posiada ponad 16-letnie doświadczenie w sektorze mediów i dystrybucji. Ostatnio pracowała w Lebara Play, gdzie pełniła funkcję Head of Content Acquisition i kierowała strategią kontentową serwisu OTT, udostępniającego ponad 200 kanałów na terenie Europy i Australii. W swojej dotychczasowej karierze obejmowała przede wszystkim stanowiska związane z zarządzaniem sprzedażą i marketingiem. Pracowała m.in. dla takich firm, jak: AMC Networks International, Chellozone & Chello Central Europe, DMC i Wizja TV.

Działania w zakresie dystrybucji kanałów NBCUIN na terenie Polski będą prowadzone przez agencję PrOgram. Agencja posiada ponad 15-letnie doświadczenie we wsparciu międzynarodowych marek telewizyjnych na polskim rynku. PrOgram jest częścią Grupy Kapitałowej 4FUN Media S.A. działającej na rynku telewizyjnym i mediów cyfrowych. Grupa jest producentem programów i treści video przystosowanych do dystrybucji w stacjach telewizyjnych, telefonach komórkowych, internecie i na platformach IPTV. Jest również liderem polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (DOOH). Zespół agencji będzie raportował bezpośrednio do Agnieszki Somerville.

Bardzo cieszymy się, że Agnieszka dołączy do zespołu dystrybucji NBCUIN – powiedziała Jo Sherlock, Vice President Affiliate Sales, UK & Emerging Markets, NBCUIN. – Jej duże doświadczenie pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój firmy i sukces naszej oferty. Z kolei wsparcie agencji PrOgram z pewnością przełoży się na umocnienie pozycji NBCUIN w Polsce, która niezmiennie pozostaje ważnym rynkiem dla koncernu, gdzie z powodzeniem funkcjonują cztery kanały telewizyjne 13 Ulica, E! Entertainment Television, Sci fi i Universal Channel – dodała.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *