Nowy kanał CTV9 w ofercie Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Emitel podpisał umowę z Red Carpet TV sp. z o.o., spółką zależną Red Carpet Media Group S.A. która zakłada zapewnienie dostępu do multipleksu MUX-8 celem emisji kanału CTV9. Umowa została zawarta na 10 lat.

Sprawdź ofertę kanału CTV9 w PROGRAMIE TV

Start regularnej emisji programu CTV9 planowany jest na 18 marca 2024 roku. Start zostanie poprzedzony krótką emisją testową, która rozpocznie się 15 marca br.

Red Carpet TV sp. z o.o. otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na emisję programu CTV9 na MUX-8. Program ten, oferujący zróżnicowane treści filmowo-dokumentalne.
Kanał CTV9 będzie nadawany przez całą dobę, z głównym naciskiem na filmy fabularne, seriale oraz treści dokumentalne. Ponadto, w ramówce kanału znajdą się także audycje edukacyjne, adresowane głównie do widzów od 30 do 80 roku życia.

„Kroniki popkultury”, pasmo poświęcone filmom, muzyce i książkom, oraz „Świat w dokumencie” to tylko niektóre z atrakcyjnych propozycji, jakie przygotowuje Red Carpet TV dla swoich widzów. Dodatkowo, CTV9 będzie emitować popularne seriale, w tym m.in. muzyczną telenowelę „Queen Of Flow” oraz inne premierowe pochodzące z ofert globalnych Platform streamingowych.

W skład MUX-8 wchodzą obecnie kanały: Nowa TV, Zoom TV, WP oraz Metro TV. Kanał CTV9 zajmie 50. pozycję na liście kanałów telewizji naziemnej. MUX-8 zapewnia pokrycie techniczne około 98 procent powierzchni Polski. Naziemna telewizja cyfrowa zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz umożliwia skorzystanie z szeregu dodatkowych funkcji po podłączeniu odbiornika do internetu.

Kanały MUX-8 emitowane są w paśmie VHF, w standardzie DVB-T, MPEG-4. Na początku 2024 roku Emitel złożył do Prezesa UKE wniosek w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla MUX-8, którego spółka ta jest operatorem. Wniosek ten dotyczy możliwości nadawania DVB-T2. Obecnie Spółka oczekuje na rozpatrzenie wniosku.

Telewizja naziemna jest jednym z najbardziej popularnych platform odbioru telewizji w Polsce. Jest dla nas wielką satysfakcją, że Red Carpet TV sp. z o.o. zdecydował rozszerzyć zakres emisji swoich treści, podejmując współpracę z Emitel w zakresie emisji programy na Multipleksie 8. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie nadawcy korzyści oraz wzbogaci ofertę telewizyjną dla polskich widzów – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel, Dyrektor ds. sprzedaży.

Cieszymy się na współpracę z EMITEL w zakresie dystrybucji naziemnej programu CTV9, również z powodu dodatkowych możliwości jakie platforma Emitel zapewni. Wymienić tu można na przykład: rozbudowaną ofertę HbbTV, a także możliwości oferowania reklam adresowalnych opartych o geotargetowanie , z których będziemy w szerokim zakresie korzystać – powiedział Leszek Kułak przewodniczący Rady Nadzorczej Red Carpet Media Group S.A. i jednocześnie Prezes Zarządu Red Carpet TV Sp. Zo.o.

Źródło: Emitel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *