Nowy Rok z radiową Czwórką

Podsumowanie muzycznych wydarzeń, kalendarz sportowych imprez na rok 2018, zapowiedzi nowości technologicznych, a przede wszystkim zabawa przy wyjątkowej muzyce w sylwestrową noc – właśnie tak dziennikarze radiowej Czwórki wraz ze słuchaczami pożegnają 2017 rok i przywitają nowy.

W niedzielę 31 grudnia w audycji „Tędy po trendy” (godz. 8.00) Mateusz Kulik wraz z gośćmi z redakcji Noizz.pl podsumuje rok 2017 w internecie i mediach społecznościowych, a także przypomni najważniejsze wydarzenia ze świata nowych technologii. W programie również rozmowa Michała Misiorka z Małgorzatą Uściłowską – piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką, znaną jako Lanberry o jej występie podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz planach na przyszły rok. W „Czwartym biegu” (godz. 10.00) biegacze znajdą krótki przegląd imprez biegowych organizowanych 1 stycznia, a w audycji „Co was kręci” (godz. 11.00) Hanny Dołęgowskiej i Mateusza Fusiarza zawodnicy oraz organizatorzy rajdu z Orlean Teamu opowiedzą o szczegółach nadchodzącego czterdziestego Rajdu Dakar organizowanego w dniach 6 – 20 stycznia 2018 roku.

Sylwestrowy wieczór z Czwórką rozpocznie Jakub Jamrozek specjalną audycją „Bal na parostatku” (godz. 18.00). W pierwszej części programu Krzysztof Krawczyk wspomni początki swojej kariery, fascynacje Elvisem Presleyem oraz historię swoich loków i wąsów. Młody youtuber Dominik Zakrzewski z kanału „Domoff/on” wykona też kilka przebojów Krzysztofa Krawczyka na swoim ulubionym instrumencie, którym jest… domofon. W drugiej części – zabawa przy muzyce, do której tańczono w latach 70. oraz wspomnienia imprezowej mody z poprzedniej „epoki”. Do Nowego Roku – czyli do godziny 1.00 1 stycznia 2018 roku słuchaczom będą towarzyszyć Patryk Kuniszewicz i Marcin Hubert „Harper” – w programie najciekawsze historie sylwestrowe i muzyka z groovem.

1 stycznia 2018 roku do południa na antenie Czwórki „Noworoczny Poranek Brzmi Dobrze” (godz. 8.00), czyli redakcyjne przywitanie Nowego Roku z wyjątkowymi i oryginalnymi życzeniami na Nowy Rok od dziennikarzy Czwórki, a także zapowiedzi ważnych wydarzeń muzycznych, kulturalnych i sportowych w 2018 roku. W „Czacie Czwórki” (godz. 15.00) rozmowy na temat „początku”, który może dla każdego oznaczać coś innego: zmianę stanu cywilnego, porzucenie dotychczasowej ścieżki zawodowej, czy narodziny dziecka. Lepiej jest planować, czy może poddawać się biegowi życia? W drugiej części audycji podróżnik Tomasz Tułak przybliży swoją ostatnią wyprawę szlakiem parków narodowych w Stanach Zjednoczonych. Kuba Marcinowicz zaprosi słuchaczy do „TOP’u” (godz. 17.00), w którym m.in. informacje o ulicznych alkomatach, miasteczku przyszłości, które ma powstać na terenach należących do Politechniki Warszawskiej, o bitomatach, a także zapowiedzi wydarzeń z nowych technologii na 2018 rok. W „Faktofoni” (godz. 19.00) Dominiki Klimek Rafał Hetman, autor bloga CzytamRecenzuje.pl podsumuje miniony roku w literaturze non-fiction. Na koniec dnia „Muzyka dobrego słowa” (godz. 22.00), w której pojawi się Piotr „Poison” Plichta. Do rozmowy z Poisonem o rodzeniu się nowego życia i nowym rodzącym się projekcie muzycznym zaprosi Małgorzata Bartas-Witan.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *