Nowy serial „Pod dyktando” w TOK FM

„Pod dyktando” to nowy serial radiowy TOK FM autorstwa Anny Gmiterek-Zabłockiej. Opowiada o polskiej nauce, która coraz bardziej staje się nauką w służbie władzy.

Jak dziś wygląda polska nauka? Z czym musi się mierzyć? Dlaczego władza chce dyktować warunki, na jakich można w Polsce prowadzić badania naukowe? Czy cenzura w nauce staje się faktem? Na te i inne pytania w swoim materiale odpowiada Anna Gmiterek-Zabłocka wraz z przedstawicielami wyższych uczelni i ośrodków badawczych, z którymi rozmawiała. Radiowy serial „Pod dyktando” to również opowieść o uczelniach, na które brutalnie wkroczyła polityka.

Serial będzie liczyć 6 odcinków. Premiera pierwszych dwóch – w piątek 29 września rano – tylko dla subskrybentów TOK FM Premium: na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Następnie zostaną wyemitowane również na antenie – tego samego dnia po godz. 21:00. Premiery kolejnych odcinków 2 i 6 października.

Po emisji ostatniego odcinka na antenie Radia TOK FM planowane jest specjalne wydanie audycji „Mikrofon TOK FM” (6.10, godz. 20:00), w której słuchaczki i słuchacze będą mogli wziąć udział w otwartej dyskusji.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia TOK FM w Lublinie. Prowadzi audycję „Twój problem – moja sprawa” – program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godz. 15:20. Była laureatką m.in. konkursu Grand Press oraz „Dziennikarz Medyczny Roku”. Autorka serialu radiowego TOK FM „Kolorowe ptaki”, w którym przybliża słuchaczom i słuchaczkom temat spectrum autyzmu.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *