Transmisje z ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla 2023 w TVP Nauka

Po raz drugi TVP Nauka będzie transmitowała ogłoszenie laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach medycyny lub fizjologii, fizyki, chemii i ekonomii. Rok temu, od tego właśnie wydarzenia, TVP Nauka rozpoczęła swoją działalność.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Nauka

Transmisje ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla poprzedzi prowadzone na żywo Studio Noblowskie, w którym gośćmi będą wybitni naukowcy z dziedzin, w których ogłaszani będą laureaci. Przybliżą widzom najważniejsze dokonania światowych i polskich naukowców z danej dziedziny próbując przewidzieć, komu w tym roku przypadną noblowskie laury, przypomną także dokonania ubiegłorocznych laureatów Nagrody. Z warszawskiego studia będziemy łączyli się z naszymi wysłannikami w Sztokholmie, którzy przybliżą widzom emocje towarzyszące ogłoszeniu laureatów nagrody Nobla oraz zaproszą przed kamerę najwybitniejsze postaci światowej nauki, by podzielili się z widzami swoimi opiniami o tegorocznych nagrodach.

Nagroda Nobla przyznawana jest od 1901 roku, ufundował ją Alfred Nobel, szwedzki przedsiębiorca i wynalazca dynamitu, który niemal cały ogromny majątek postanowił przeznaczyć na: „najważniejsze i najbardziej przełomowe odkrycia lub opracowania w szerokim zakresie wiedzy i postępu” – jak sam pisał.

TVP Nauka jest jedyną anteną w Polsce i jedną z nielicznych na świecie, transmitującą uroczystość ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach nauk ścisłych. Transmisjom będą towarzyszyły liczne programy przybliżające widzom ideę Nagrody Nobla, postać jej fundatora, a także sylwetki ubiegłorocznych laureatów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *