Nowy sezon „Galerii” w TVP1/HD (wideo)

Nowy sezon serialu „Galeria” w TVP1/HD rozpocznie się prawdziwym trzęsieniem ziemi. W wybuchu na lotnisku zginie Laura Kossowska (Ewa Bukowska), a Tadeusz Woydatt (Tomasz Dedek), właściciel galerii, zostanie sparaliżowany.

Do niespodziewanego wybuchu dojdzie, gdy czwórka bohaterów spotka się przypadkiem w lotniskowej restauracji. Woydatt wraz z Karoliną (Magda Turczeniewicz) czekają na samolot do Mediolanu. Właściciel galerii wyjawia dziewczynie, że jest jej ojcem. Laura, trafia do restauracji wraz z mężem Wiktorem (Marek Kalita). Oboje szczęśliwi wracają z udanych wakacji we Włoszech.

Jak nietrudno się domyślić wybuch na lotnisku wywróci dotychczasowe życie bohaterów serialu do góry nogami. Rodzina Kossowskich z trudem otrząśnie się po tej tragedii. Wiktor załamie się po stracie żony. Jego syna Fryderyka (Błażej Michalski) śmierć matki umocni w postanowieniu pójścia do zakonu. Tylko Kasia (Paulina Chapko), siostra Fryderyka, choć przeżywa śmierć mamy, stara się pomóc stanąć rodzinie na nogi. Dziewczyna zarzuci marzenia o aktorstwie i zajmie się butikiem matki. Aż pewnego dnia w jego drzwiach stanie Sebastian (nowa postać, grana przez Jakuba Wróblewskiego). Kasia wpada mu w oko. Ze względu na nią przyjmie ofertę pracy w centrum handlowym. I tak rozpocznie się jedna z najbardziej romantycznych historii, spośród tych, które dotąd wydarzyły w galerii.

Wypadek pokrzyżuje też plany Karoliny, która zrezygnuje z powrotu do Włoch. Po wszystkim dziewczyna spojrzy inaczej na Woydatta. Wybaczy mu wszystkie grzechy, będzie dla niego wsparciem. A to oczywiście nie spodoba się Anicie (Julia Pietrucha) i Adamowi (Bartosz Porczyk). Adam wykorzysta sytuację i zawodową niemoc sparaliżowanego Woydatta, by odzyskać zawłaszczony przez właściciela galerii majątek matki. Rozdarta między nimi Anita pomoże w tym bratu, czym popadnie w niełaskę ojca. Zemsta Adama na ojczymie, skreśli jego relację z Karoliną, którą nadal kocha. Jakby tego było mało w galerii zjawi się Michał Loren (nowa postać – w tej roli Rafał Cieszyński), dawny przyjaciel Karoliny. Przyjeżdża wraz z synem Patrykiem (Dominik Rybiałek) i chce otworzyć w galerii restaurację. Pewnego dnia Michał wyzna Karolinie, że właśnie dla niej wrócił do Polski. A to oczywiście oznacza kolejne komplikacje w życiu bohaterów serialu.

Nie zabraknie ich u Róży (Joanna Orleańska) i jej męża Jerzego (Andrzej Deskur). Róża wyzwoli się końcu od tego tyrana. Tempa nabierze też jej kariera zawodowa. Z kolei Hubert (Marek Frąckowiak) zostanie sam z wnuczką Małgosią (Matylda Kawczak). Paweł (Maciej Wojdyła), jego syn i ojciec dziewczynki wróci do nałogu i popadnie w tarapaty finansowe.

W nowym sezonie „Galerii”, którą już wkrótce będzie można oglądać na antenie Jedynki, nie zabraknie więc ostrych zwrotów akcji i burzliwych wątków. Zadbali o to nowi twórcy serialu – Grażyna Wilczyńska, która nadzoruje prace scenariuszowe (współautorka sukcesów „Ojca Mateusza”, „Majki” czy „Pierwszej miłości”) oraz reżyserzy: Jakub Miszczak ( „Licencja na wychowanie”) i Maciej Świerzawski („Na wspólnej”, „Brzydula”). Podobnie jak przez galerie handlowe, które znamy z życia, również przez tę serialową przewinie się mnóstwo barwnych postaci i historii. Oprócz wymienionych, zobaczymy w niej: Łukasza Garlickiego – zagra zawadiakę, czyli Waldka, kuzyna Sebastiana; Karolinę Głąb – dla roli Agaty, młodocianej złodziejki, zgoliła włosy; Beatę Kawkę, matkę Kacpra (Szymon Piotr Warszawski), która będzie chciała pozbyć się ukochanej syna (Karolina Piechota). Oprócz nich nowych bohaterów zagrają także: Dariusz Jakubowski (Henryk, ojciec Kacpra), Maria Maj (Aniela), Emilia Krakowska (Bożenka), Bogdan Brzyski (ojciec Andrzej), Olga Kalicka (Joasia) i wielu innych.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *