Nowy sezon „Świata według Kiepskich” od września w Polsacie

Już pierwszy odcinek rozpoczynający nowy sezon „Świata według Kiepskich” (ATM Grupa SA) zapowiada się niezwykle ciekawie. Halinka Kiepska (Marzena Kipiel-Sztuka) za namową Heleny Paździochowej (Renata Pałys) postanowi napisać autobiografię.

A widzów z pewnością zainteresuje jak książkę Halinki przyjmą czytelnicy, rodzina – zwłaszcza mąż Ferdynand Kiepski (Andrzej Grabowski) i sąsiedzi z kamienicy przy Ćwiartki. W roli czytelniczki biografii Kiepskiej gościnnie wystąpi w serialu Elżbieta Jarosik.

Po biografii spore zamieszanie w rodzinie Kiepskich wprowadzi też niezwykły podarunek, który otrzyma Kiepski – małe tranzystorowe radio w kształcie… damskich piersi. Ferdek stanie się gorliwym radiosłuchaczem. Burzliwie będzie także u Paździochów. Marian Paździoch (Ryszard Kotys) zwierzy się Ferdkowi, że marzy o traktorku ogrodowym do koszenia trawy. Niestety jego żona Helena marzy o zakupie zestawu do karaoke i tak dojdzie do konfliktu, który rozszerzy się na całą kamienicę.

Kolejną rewolucję przyniesie sojusz Halinki Kiepskiej i Heleny Paździochowej w sprawie rodziny. Obie uznają, że współczesna rodzina powinna funkcjonować jak dobrze zorganizowana korporacja i korzystając z jej wzorców zatrudnią poszczególnych członków swoich rodzin na etacie. Ferdynandowi Kiepskiemu Halinka zaproponuje umowę śmieciową. Niełatwo się domyślić, że Kiepski nie przyjmie tej propozycji z entuzjazmem. Jeszcze w innym odcinku i Kiepski, i Paździoch poczują się wykluczeni z życia społecznego. Obaj będą chcieli zemścić się za to na niewdzięcznym społeczeństwie.

W końcu do Kiepskich na chwilę uśmiechnie się szczęście. Halinka i Ferdek zajadając czipsy przed telewizorem znajdą w paczce zdrapkę i wygrają sporą sumkę. Zachęceni sukcesem postanowią kupować i pochłaniać kolejne paczki czipsów, a wręcz zatrudnią do tego swoje dzieci. W innym odcinku Halinka i Ferdek zaniepokojeni brakiem potomstwa u Waldka (Bartosz Żukowski) i Jolasi (Anna Ilczuk), będą ich gorliwe zachęcać do ich poczęcia. Oprócz problemów z rodzicami Jolasia i Waldek będą mieli też własne. Pewnego dnia Jolasia zażąda od Waldka futra i od jego kupna uzależni dalsze pożycie małżeńskie. Zdradzimy, że zrozpaczony Waldek będzie szukał pomocy u ojca.

Emisję nowej serii (12 odcinków, 393-405) Polsat rozpocznie we wrześniu – w każdą środę o godzinie 20:00. Zobaczymy w nich stałą obsadę: Marzenę Kipiel-Sztukę (Halinka) i Andrzeja Grabowskiego (Ferdek), Bartosza Żukowskiego (Waldek), Ryszarda Kotysa (Paździoch), Renatę Pałys (Paździochowa), Dariusza Gnatowskiego (Boczek), Barbarę Mularczyk, (Mariolka), Zofię Czerwińską (Malinowska), Annę Ilczuk (Jolasia), Badurę (Lech Dyblik), Listonosz (Bohdan Smoleń), Kozłowski (Andrzej Gałła). Nie zabraknie też nowych barwnych postaci – szczegóły wkrótce.

W marcu br. „Świat według Kiepskich” obchodził 13. urodziny. Zyskał miano kultowego i jest drugim po „Klanie” najdłużej emitowanym polskim serialem. Minionej wiosny „Świat według Kiepskich” oglądało średnio 2,5 mln widzów*, co oznacza wzrost o 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2011 roku, a o 14% w stosunku do jesieni 2011 roku. Wzrósł też udział w grupie 16-49 – o 22% (wiosna 2012 do jesień 2011r.).

*Wszystkie dane za Nielsen Audience Measurement.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *