O aferze w polskiej siatkówce w TVP2 HD

O sytuacji w polskiej piłce siatkowej, w tym organizacji mistrzostw świata, opowie reportaż Justyny Szubert-Kotomskiej „Zagrywka, przyjęcie, układ”, który we wtorek 16 grudnia pokaże w programie „Reporter Polski” TVP2 HD.

Reportaż przedstawia kolejność zdarzeń od 13 listopada 2014 roku, czyli dnia, w którym Mirosław P. prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Usłyszymy relacje byłych pracowników PZPS, także opis funkcjonowania Związku pod rządami Mirosława P. i Artura P – wiceprezesa odpowiedzialnego za marketing i PR. Obu Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty korupcyjne, a sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Korupcja, o którą obaj są podejrzani, ma być związana z organizacją w Polsce mistrzostw świata w siatkówce. W reportażu Justyny Szubert-Kotomskiej głos zabierają między innymi: Przemysław Nowak – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie czy Jacek Dobrzyński – rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pierwszy podkreśla, że materiał dowodowy jest bardzo mocny; nie jest wykluczone, że śledztwo może zostać poszerzone o kolejne wątki. Drugi – że do CBA mogą zgłaszać się osoby, które cokolwiek wiedzą w tej sprawie.

O tym jak, ich zdaniem funkcjonował PZPS opowiadają: Bogusław Adamski – były sekretarz generalny Związku, Marian Chałas – przewodniczący komisji rewizyjnej oaz Krzysztof Iwańczuk – były członek Zarządu. Wszyscy sprawowali swoje funkcje przez osiem lat i mówią wprost, jak w ich ocenie działał PZPS pod rządami Mirosława P.

„Zagrywka, przyjęcie, układ”

Emisja: wtorek, 16 grudnia, godzina 17:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *