Obchody 25-lecia wolności w TVP

Wszystkie ważne uroczystości towarzyszące obchodom 25-lecia wolności dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej, w tym na specjalnym kanale na żądanie, dostępnym bezpłatnie na całym świecie na komputerach, tabletach i komórkach: od powitania prezydenta USA Baraka Obamy po nadanie autostradzie A-2 miana Autostrady Wolności przez prezydentów Polski i Niemiec.

We wtorek, 3 czerwca o 17:55 TVP1 HD i TVP INFO pokażą Galę „Nagrody Solidarności” na Zamku Królewskim w Warszawie, którą odbierze legendarny przywódca Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew. Obecni na niej będą: patron nagrody prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Francji Francois Holland, prezydent Niemiec Joachim Gauck, prezydent-elekt Ukrainy Petro Poroszenko, sekretarz stanu USA John Kerry, b. prezydent Lech Wałęsa.

W środę, 4 czerwca także w TVP1 HD i TVP INFO o 11:20 zobaczyć będzie można transmisję uroczystości z Pl. Zamkowego w Warszawie „25 LAT WOLNOŚCI” z udziałem Prezydenta RP, prezydenta USA Baracka Obamy i 40 delegacji państwowych z całego świata. W programie m.in. odczytanie przez Andrzeja Seweryna „Deklaracji Wolności”, widowisko muzyczne autorstwa Włodka Pawlika „Oda do wolności” w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia i chóru oraz happening – instalacja „Kostka wolności”.

TVP INFO na bieżąco relacjonować będzie też szereg innych ważnych wydarzeń, jak przylot i odlot prezydenta USA, spotkania Baraka Obamy z Bronisławem Komorowskim i Donaldem Tuskiem, uroczysta kolacja w Arkadach Kubickiego na cześć gości polskiego święta (wtorek, 19:30), spotkanie prezydenta RP z prezydentem-elektem Ukrainy (wtorek, 22:30), spotkanie prezydentów z młodzieżą (środa, 9:20), spotkanie Obama – Poroszenko (środa, 9:30), uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego (środa, 11:30), pożegnanie prezydenta USA na Okęciu (środa, 13:15), spotkanie prezydentów Polski i Francji (środa, 16:00). nadanie autostradzie A-2 z Warszawy do Berlina przez prezydentów Polski i Niemiec symbolicznej nazwy „Autostrada Wolności”.

Specjalny bezpłatny kanał na żądanie TVP „25 lat wolności” (od 2 do 5 czerwca nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie (www.tvpstream.tvp.pl) oraz przez aplikację TVP Stream na urządzenia mobilne) pokaże 3 czerwca (17:55-18:45) transmisję Gali wręczenia Nagrody Solidarności na Zamku Królewskim, a 4 czerwca: (8:00-9:00) transmisję mszy z Archikatedry św. Jana w Warszawie oraz (11:20-12:45) transmisję uroczystości na Placu Zamkowym i (15:00-15:45) transmisję Orędzia Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *