„Nie obwiniaj Facebooka” premierowo na antenie TVP2 HD

Dokument dla wszystkich, którzy korzystają z mediów społecznościowych i sądzą, że to równie bezpieczne i niewinne, jak przyjemne. Nic bardziej mylącego – przestrzega angielski film dokumentalny, który TVP2 HD pokaże we wtorkowym cyklu „Świat bez fikcji”.

Media społecznościowe wywołują cichą rewolucję w dzisiejszych społeczeństwach. Facebook, Twitter, YouTube zapewniają nową przestrzeń ekspresji, zyskiwania znajomych, podtrzymywania kontaktów. Jednak to, co robimy w sieci, miewa poważne konsekwencje w świecie realnym. Angielski dokument ukazuje przypadki osób, których życie zmieniło się po tym, jak treści opublikowane przez nich w internecie trafiły do osób niepowołanych. Ekstradycja z USA przez żarty na Twitterze, wyroki więzienia za podszywanie się za Selenę Gomez na Facebooku, zwolnienia z pracy przez zdjęcia, zamieszczane na osobistym profilu, czy wreszcie – aresztowania za filmy, ukazujące piractwo drogowe, ładowane na YouTube. Media społecznościowe stały się nową rzeczywistością, z którą wszyscy, łącznie z policją, służbami antyterrorystycznymi, sądami i pracodawcami właśnie się oswajamy.

„Nie obwiniaj Facebooka” w reż. Laurence’a Koe ostrzega przed nadmierną swobodą oraz poczuciem wolności i braku ograniczeń w zawierzaniu obcym osobom w sieci intymnych informacji na swój temat.

„Nie obwiniaj Facebooka”

Premiera: wtorek, 21 października, godzina 22:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *