POLIN – lekcja w niezwykłym muzeum w TVP Historia

Już na pięć dni przed planowanym na 28 października 2014 roku wielkim otwarciem wystawy stałej w POLIN – czyli Muzeum Historii Żydów Polskich – TVP Historia podczas dwóch specjalnych lekcji historii dla polskich uczniów pokaże najcenniejsze eksponaty z ekspozycji i opowie o fascynującej historii polskich Żydów.

23 października 2014 roku o godzinie 9:00 i 11:30 TVP Historia będzie transmitowała na żywo dwie lekcje historii, podczas których Maria Seweryn, Maciej Orłoś oraz Andrzej i Kamil Tkaczowie oprowadzą uczniów i nauczycieli po wystawie. Nauczyciele mogą przygotować uczniów do lekcji dzięki udostępnionym na stronie projektu materiałom dydaktycznym (http://polin.pl/pl/lekcjanazywo).

Lekcję dla szkół podstawowych, emitowaną w TVP Historia o godzinie 9:00, poprowadzą bracia Tkacz – młodzi aktorzy, którzy zagrali w filmie „Biegnij, chłopcze, biegnij”. Pokażą wystawę najmłodszym uczniom i opowiedzą o obyczajowości oraz kulturze Żydów. Gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, o godzinie 11:30, na wystawę zabiorą Maria Seweryn, aktorka oraz dyrektorka Och-Teatru w Warszawie i Maciej Orłoś, aktor, dziennikarz i prezenter TVP. Wskażą oni najważniejsze elementy wspólnej polsko-żydowskiej historii.

Obie te lekcje na żywo to doskonałe uzupełnienie szkolnego programu nauczania i możliwość zapoznania się z częścią wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN („Polin” to nazwa Polski w języku jidysz i języku hebrajskim, w których słowo to oznacza Polskę i zarazem słowa „Tutaj spocznij”).

Podczas zajęć będzie działał również specjalny czat, przez który uczniowie i nauczyciele będą mogli na bieżąco zadawać pytania prowadzącym. Lekcja będzie dostępna także w internecie bezpłatnie i bez logowania na stronie Muzeum POLIN, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Programu 1 Polskiego Radia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *